Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Święta po żorsku: Jakub Golla

27.12.2020 07:01 | 0 komentarzy | ska

O swoich tradycjach świątecznych, ulubionych potrawach i tegorocznych świętach Bożego Narodzenia opowiedział nam Jakub Golla (Gola), młody aktor z Żor, którego oglądać mogliśmy w tym roku m.in. w produkcji Netflixa "W głębi lasu". 

Święta po żorsku: Jakub Golla
Jakub Gola, aktor pochodzący z Żor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Święta po żorsku: Jakub Golla

Rokrocznie przeżywamy rodzinne i tradycyjne święta. W tym roku będziemy mieć pewnie dylemat, w jakim składzie się spotkać. Jeszcze tego nie ustaliliśmy. Święta zawsze są wyczekiwane, a w tym roku rodzina powiększyła się dodatkowo o trzy osoby, bo odbyły się trzy śluby. Po świętach natomiast chciałbym wyjechać w góry.

Na świątecznym stole jest oczywiście karp, ale bardziej korzystają z niego przedstawiciele starszego pokolenia. Ja preferuję inne ryby, jak sandacz czy halibut. Jest barszcz z uszkami. Kocham też korzenną moczkę na pierniku na deser. U nas na wigilijnym stole nie ma mocnych trunków, natomiast do kolacji jest lekkie wino.

Przy tej okazji życzę wszystkim czytelnikom aby ten nadchodzący Rok 2021 był pełen nowych spotkań. Pozdrawiam obecnie z Kielc, gdzie pracujemy nad spektaklem „Wiosenna bujność traw” w Teatrze Żeromskiego.