Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Biblioteka w Rudach doczekała się remontu [ZDJĘCIA] 

25.12.2020 09:13 | 0 komentarzy | d

– Dzięki wieloletnim staraniom filia w Rudach doczekała się remontu. Nie doszłoby jednak do niego, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli – mówi Katarzyna Machecka. Wśród osób, które zaangażowały się w modernizację, bibliotekarka wymienia mieszkańców Rud pod wodzą Marii Jarząb oraz członków rady sołeckiej na czele z Tomaszem Sokołowskim.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach remontu odświeżone zostały wnętrza biblioteki. Wymieniono okna, pomalowano ściany i wymieniono wykładzinę. – Jest to na razie odświeżenie, czyli pierwszy krok, z powodu którego jesteśmy bardzo szczęśliwe. Mamy jednak nadzieję, że przyszłe lata przyniosą możliwość gruntownego remontu naszej filii, bo w kolejce czeka m.in. wymiana oświetlenia i regałów. Cieszymy się, że małe kroki zbliżają nas do celu, jakim jest nowoczesna biblioteka na miarę XXI w. centrum naszych Rud – dodaje Katarzyna Machecka.

Środki na remont książnicy pochodziły z budżetów: biblioteki (6 tys. zł), gminy (17 tys. zł) oraz sołeckiego (1500 zł).

W galerii na pierwszych trzech zdjęciach pokazujemy, jak biblioteka wyglądała w trakcie remontu, a na kolejnych jak prezentują się jej wnętrza obecnie.