Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Kultura

Tak wyglądał XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w bibliotece [WIDEO]

23.12.2020 15:55 | 0 komentarzy | d

Tradycji stało się zadość. W raciborskiej bibliotece odbył się XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”. Tym razem w wersji online.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”, organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu nieprzerwanie od 19 lat, jest pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku przegląd odbył się w nieco innej niż zawsze formule. Po pierwsze udział w przeglądzie mogły wziąć nie tylko reprezentacje raciborskich przedszkoli, ale także rodziny, w których przynajmniej jedno dziecko jest w wieku przedszkolnym. Po drugie przegląd odbył się w formule online. Organizatorzy otrzymali nagrania z Przedszkoli nr 10, 15, 16 i 23 oraz z Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 i z Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnym i Specjalnym. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

ZOBACZ NAGRANIA:

- Mamy nadzieję, że przyszłoroczna, jubileuszowa edycja Przeglądu Kolęd będzie mogła odbyć się tradycyjnie w murach biblioteki. Już teraz zachęcamy gorąco do udziału! - mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz 

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.