Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Kultura

Raciborskie Centrum Kultury życzy Wesołych Świąt

23.12.2020 12:28 | 0 komentarzy | rck

Już jutro Wigilia. Wszyscy zasiądziemy do suto zastawionych stołów i będziemy się cieszyć wolnym, spokojnym czasem. Leniuchujcie do woli – macie do tego pełne prawo! A jak już Wam się leniuchowanie znudzi, to zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku. Tam czeka na was mnóstwo materiałów, które możecie teraz nadrobić.

Raciborskie Centrum Kultury życzy Wesołych Świąt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia naszego Koncertu Świątecznego w wykonaniu Joanny Skowyry oraz Adama Dzierżęgi. Jest to nasz prezent dla Was. Zawsze z nami jesteście – czy to w wirtualnej rzeczywistości czy na żywo. Za to Wam bardzo dziękujemy! Za realizację video odpowiada: BB Group agency -> https://youtu.be/0N-oiTO7LDM

Dzisiaj macie ostatnią chwilę na przygotowanie świątecznych dekoracji. Podsuwamy Wam kilka pomysłów – ekspresowe przyozdobienie zwykłej, białej świeczki czy efektowna girlanda ze sznurka i krochmalu. Tutoriale tych dekoracji znajdziecie tradycyjnie na naszym FB lub bezpośrednio na naszym kanale na Youtube (szukajcie pod: rckredaktor).

Kiedy są święta zasiadamy również całymi rodzinami przed telewizorem! W ramach domowego kina przedstawiliśmy 3 nasze ulubione świąteczne filmy, które z pewnością znów zostaną wyemitowane podczas tegorocznych Świąt.

A może podróż w świat teatru, tańca i śpiewu? Jeśli tak to mamy coś specjalnie na tę okazję. Projekt Kultura: on/off został stworzony właśnie w takim celu. W domowych pieleszach możecie poćwiczyć swój wokal lub przenieść się na podłogę i zatańczyć razem z naszymi instruktorkami. Razem z dziećmi stworzycie teatr pudełkowy. Filmy znajdziecie oczywiście na FB oraz Youtube.

Proponujemy również podróż sentymentalną w przeszłość. Projekt „Byliśmy. Jesteśmy. Będziemy. Kamienie graniczne Brzezia” to gratka nie tylko dla mieszkańców tej urokliwej dzielnicy raciborskiej ale również dla pasjonatów historii oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tej małej ojczyźnie. Linki do wszystkich filmów projektu znajdziecie tutaj: https://www.rck.com.pl/n/site/index/390-bylismyjestesmy-bedziemy-kamienie-graniczne-brzezia--.html

I to na razie wszystko od nas. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkim spokojnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia! Niech nic i nikt nie przeszkodzi Wam w dobrym przeżywaniu tego niezwykłego czasu. Życzymy i Wam i sobie szybkiego powrotu do normalności, bo już bardzo za Wami tęsknimy.

Do zobaczenia! Wesołych Świąt!

źródło: RCK