środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

300 ciepłych posiłków trafiło do potrzebujących

23.12.2020 10:48 | 0 komentarzy | AgaKa

Jednym ze stałych darczyńców jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest Krzysztof Szymura, przedsiębiorca, który na co dzień prowadzi bar mleczny Domowe Smaki. Mimo tak trudnego dla gastronomii okresu i tym razem zaangażował się w pomoc dla potrzebujących i przygotował 300 ciepłych posiłków, które kilka dni przed świętami trafiły do osób w kryzysie bezdomności, seniorów, rodzin w trudnej sytuacji czy osób z niepełnosprawnościami.

300 ciepłych posiłków trafiło do potrzebujących
Grudzień to czas, w którym zawsze wiele osób otwiera swoje serca. W tym szczególnym roku pomoc była potrzebna bardziej niż zwykle. Na szczęście ludzi dobrej woli nie brakowało
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W rozwożenie ciepłych obiadów zaangażowani byli nie tylko pracownicy OPS, ale też Straż Miejska i Robert Cichowicz, drugi zastępca prezydenta miasta.

- Chciałabym podziękować panu Krzysztofowi: pomimo trudnej sytuacji, w której znalazł się w tym roku każdy przedsiębiorca, znalazł czas, siły, serce i pieniądze na ugotowanie 300 obiadów i rozdanie ich potrzebującym. To jest piękny gest – mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, która też włączyła się w rozwożenie posiłków.

To nie koniec przedświątecznej pomocy. Paczki dla podopiecznych OPS przygotowała także Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 wykonały kartki świąteczne dla seniorów z jastrzębskiego Domu Pomocy Społecznej, a pracownicy kwiaciarni „Gosia” podarowali dekoracje świąteczne, które ozdobiły później pokoje mieszkańców placówki. W pomoc włączyło się Przedszkole nr 21 organizując zbiórkę środków czystości, którą przekazano ogrzewalni dla bezdomnych. Fundacja Biedronka przekazała prezenty pacjentom Zakładów Opieki Długoterminowej. Podopiecznym OPS pomogli też jastrzębscy strażacy. Lista darczyńców jest długa i wciąż się powiększa.

- To jest trudny czas dla wszystkich, mamy nietypowe Święta. Ale dla nas one są szczególne, bo kipią dobrocią... – dodaje Klaudia Nietrzebka.