Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Polemizować czy usuwać? Co się dzieje z niewygodnymi komentarzami

22.12.2020 17:02 | 22 komentarze | juk

Co się stało z niewygodnym komentarzem opublikowanym pod jednym z postów wodzisławskiego włodarza? Okazuje się, że... został usunięty.

Polemizować czy usuwać? Co się dzieje z niewygodnymi komentarzami
Komentarz Aleksandra Wali (na zdjęciu po prawej) opublikowany pod postem Mieczysława Kiecy został usunięty.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele emocji wzbudziła i nadal wzbudza wczorajsza (21.12) sesja wodzisławskiej rady, a w zasadzie decyzje, jakie w jej trakcie zostały podjęte. Przypomnijmy, że została wtedy podjęta uchwała w sprawie budżetu na 2021 r. Co ważne zmiany, jakie wprowadzili radni z koalicji większościowej były nie po myśl prezydenta Mieczysława Kiecy.

Uchwalenie budżetu jest obecnie szeroko komentowane, szczególnie w mediach społecznościowych. Wczoraj Mieczysław Kieca na swoim oficjalnym profilu zamieścił emocjonalny wpis. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Post skomentowało już ponad 80 razy. Okazuje się jednak, że próżno szukać tam komentarza należącego do członka stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Aleksandra Wali. Jak tłumaczą działacze Wodzisław 2.0, został on usunięty z profilu pana prezydenta kilka minut po jego opublikowaniu. - Czyżby komentarz był zbyt prawdziwy? Czyżby nie udało się znieść prawdy, Panie Prezydencie? Czy również w ten sposób cenzuruje Pan Gazetę Wodzisławską? - pytają retorycznie działacze, publikując zrzut ekranu komentarza.

Jak tłumaczy sam Aleksander Wala, profil należy do Mieczysława Kiecy i ma prawo do usuwania niewygodnych komentarzy. - Przecież wszyscy wiemy, że Pana Prezydenta nie interesuje rozmowa na argumenty, tylko autoprezentacja więc pod postem muszą być tylko Ci chwalący - dodaje. Zauważmy, że kilka dni temu Mieczysław Kieca zarzucał jednemu z wodzisławskich radnych chęć cenury miejskiej gazety. W świetle tych wydarzeń pojawia się pytanie, czy pan prezydent powinien niewygodne komentarze usuwać, wdawać się z nimi w dyskusję, czy w ogóle ich nie komentować?

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.