Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Nowa karetka dla szpitala

01.01.2021 07:00 | 2 komentarze | art

WODZISŁAW ŚL. Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu otrzyma nową karetkę.

Nowa karetka dla szpitala
Ministerstwo Zdrowia planuje zakup ambulansów dla szpitali w dużych miastach. Karetka trafi jednak również do Wodzisławia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ministerstwo Zdrowia planuje zakup ambulansów dla szpitali w dużych miastach. Karetka trafi jednak również do Wodzisławia. – Resort zdrowia chce kupić ambulanse dla szpitali w dużych miastach, ale udało mi się przekonać ministra, że również Wodzisław potrzebuje nowego ambulansu, bo taki sprzęt jest w naszym szpitalu już mocno zużyty – mówi senator Ewa Gawęda.

Jak dodaje, ministerstwo przekaże powiatowemu szpitalowi 550 tys. zł na zakup wozu, który dodatkowo będzie wyposażony w środki ochrony osobistej i inne środki sanitarne. – Zakup powinien zostać sfinalizowany najpóźniej do maja. To bardzo ważna decyzja, bo wodzisławski szpital w ostatnim czasie obsługiwał także tereny raciborszczyzny, co związane było z tym, że tamtejszy szpital został szpitalem jednoimiennym – mówi Gawęda. Dyrekcja szpitala potwierdza, że w nadchodzącym roku lecznica ma wzbogacić się o nową karetkę. – Otrzymaliśmy pismo od wojewody śląskiego, w którym informuje nas, że zostaliśmy wytypowani do planowanego dofinansowania na zakup karetki i środków ochrony indywidualnej – mówi nam zastępca dyrektora PPZOZ-u Anita Wardzyk-Kulińska. Dodaje, że do szpitala w Wodzisławiu Śl. ma trafić ambulans typu P. Jest to pojazd podstawowego zespołu ratownictwa medycznego (obecność lekarza w zespole nie jest wymagana), który kierowany jest do wypadków, urazów oraz zachorowań.(art)

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP