Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Nowa karetka przekazana do stacji pogotowia w Żorach [ZDJĘCIA]

22.12.2020 13:29 | 0 komentarzy | ska

Tabor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Żorach powiększył się o dodatkową karetkę, zakupioną dzięki unijnym środkom przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Oficjalne przekazanie pojazdu ratowniczego odbyło się we wtorek 22 grudnia. 

Nowa karetka przekazana do stacji pogotowia w Żorach [ZDJĘCIA]
Klucze i dokumenty do nowego wozu przekazał ratownikom wicemarszałek Wojciech Kałuża.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa karetka przekazana do stacji pogotowia w Żorach [ZDJĘCIA]

W Żorach do tej pory jeździła jedna karetka pogotowia, która służy mieszkańcom od 2012 roku. W razie potrzeby na teren Żor dysponowane są równiez załogi pogotowia z Rybnika oraz z Pawłowic. Teraz w Żorach stacjonować będzie zupełnie nowa karetka pogotowia. 

- Województwo śląskie wspiera zdrowie mieszkańców, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Wsparliśmy szpitale, a także Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w kwestii zakupu taboru karetek pogotowia. Dzisiaj przekazujemy pierwszą z nich w Żorach. Jestem przekonany, że to nasze wsparcie przyczyni się znacznie do poprawy bezpieczeństwa ratownictwa w województwie śląskim - powiedział Wojciech Kałuża, wicemarszałek woj. śląskiego. - Chciałbym podziękować w tym miejscu szczególnie Komisji Europejskiej za sprawne dokonanie zmian w alokacjach środków europejskich, rządowi za wsparcie i pomoc w negocjacjach, a także tym wszystkim, którzy działają na rzecz walki z COVID-19. Chylę czoła przed całym personelem medycznym, ze szczególnym uwzględnieniem dzisiaj ratowników medycznych i całej służby ratowniczej - podkreślił wicemarszałek. 

- To dziś pierwszy przekazany samochód w województwie śląskim, jest ich jeszcze 9. Dziękujemy zarządowi województwa, że pamiętał o nas i nas wspiera, ze szczególnym uwzględnieniem marszałka Kałuży. Pierwszy samochód przekazujemy w Żorach, a już jutro kolejne - wyjaśnił Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Kolejne karetki trafią do stacji w Katowicach, Gliwicach, Bytomiu. - Tabor będzie odświeżany na bieżąco. Mamy przygotowany przetarg na kolejnych 10 samochodów - zapowiedział dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. W kosztach nowych samochodów ratowniczych obok środków z UE partycypuje również Ministerstwo Zdrowia.