Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Potentat zainwestuje w gminie Gorzyce

24.12.2020 13:00 | 4 komentarze | art

Krystalizują się plany budowy ogromnego magazynu w strefie przemysłowej na terenie Gorzyczek.

Potentat zainwestuje w gminie Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GORZYCZKI We wrześniu informowaliśmy o tym, że w Gorzyczkach powstaną prawdopodobnie dwa duże magazyny. Jeden o powierzchni około 40 tys. m2 przy ul. Raciborskiej obok stacji Moya, którego inwestorem ma być deweloper 7R. Drugi, znacznie większy magazyn o powierzchni około 85 – 90 tys. m2 ma powstać przy ul. Wilkowiec, na terenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach. Inwestor we wrześniu nie chciał rozmawiać o swoich planach, tłumacząc, że tego typu inwestycje lubią ciszę.

Dziś możemy już potwierdzić, że halę chce wybudować duży gracz w branży deweloperów dużych powierzchni magazynowych – Panattoni Europe. To potentat tej branży, specjalizujący się budowie olbrzymich hal magazynowych w pobliżu ważnych arterii drogowych. Hale buduje zarówno pod własną marką, jak i na zlecenie. Wśród jego klientów są takie marki jak: Amazon, Avon, Bertelsmann, Castorama, CAT Logistics, CEVA, Coca-Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, GE, Gefco, H&M, Intermarche, Kellog’s, K-flex, Lear Corporation, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Pilkington, Polaris, Sauer Danfoss, Schenker, Tesco, UPC, UPS, Wincanton oraz Bosch (Zelmer).

Deweloper przyznaje, że dysponuje już w zasadzie wszystkimi niezbędnymi do realizacji inwestycji gruntami. – Można powiedzieć, że ten temat mamy zakończony – mówi Andrzej Cichoń z Panattoni Europe. W Urzędzie Gminy w Gorzycach dowiadujemy się, że obecnie trwa postępowanie środowiskowe, które powinno zakończyć się w przyszłym roku. Wtedy też powinna się rozpocząć realizacja inwestycji. Jej zakończenie zaplanowano zaś na 2022 r. – Myślę, że to realne terminy, pod warunkiem, że nie pojawią się jakieś nieprzewidziane przeszkody – mówi Cichoń. Na pytanie, czy Panattoni wybuduje magazyn pod własną marką, czy też pod marką którejś z firm, z którymi współpracuje, Cichoń odpowiada krótko: – Tego zdradzić nie mogę.

Pytamy przedstawiciela Panattoni o to, co zdecydowało o lokalizacji inwestycji w Gorzyczkach. – Podobnie jak w przypadku innych naszych inwestycji, staraliśmy się znaleźć taką lokalizację, która byłaby w pobliżu ważnego szlaku komunikacyjnego. W tym przypadku chodzi oczywiście o bliskość węzła autostrady A1 – wyjaśnia Cichoń.

Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc mówi nam, że to nie koniec zainteresowania ze strony inwestorów terenami w Gorzyczkach. Niedawno jedną z działek gminnych zakupiła firma Rek-Pol z Turzy Śl. – A już przygotowujemy się do kolejnych przetargów na sprzedaż gminnych działek – mówi Jakubczyk.(art)