środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Prezent na Święta. Otwarli wiadukt na Jastrzębskiej [ZDJĘCIA]

22.12.2020 13:10 | 11 komentarzy | AgaKa, juk

Dziś (22.12) wprowadzono tymczasową organizację ruchu związaną z dopuszczeniem do ruchu wiaduktu przy hotelu Amadeus (od Ronda 750-lecia Wodzisławia Śląskiego do skrzyżowania Jastrzębska/Łużyczka). Odcinek jest przejezdny w dwie strony. 

Prezent na Święta. Otwarli wiadukt na Jastrzębskiej [ZDJĘCIA]
Przy rozbiórce elementów przewidzianych do wymiany, okazało się, że naprawy wymaga jeden z elementów konstrukcji, dlatego wiadukt był zamknięty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwająca od ponad roku przebudowa ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śl. - czyli fragmentu DW 933 - to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Remontem został objęty odcinek od skrzyżowania z DK 78, a jego końcem jest rondo stanowiące początek Drogi Głównej Południowej w Jastrzębiu-Zdroju. Łącznie zostanie przebudowanych około 7,2 km drogi. Początkowo zakładano, że przebudowa potrwa do lutego 2021 r. Ostatecznie inwestycja ma się jednak zakończyć w październiku 2021 r. Opóźnienia wynikają przede wszystkim z istnienia wielu elementów infrastruktury technicznej, które nie były uwidocznione na mapach geodezyjnych będących podstawą powstania projektu przebudowy drogi.

Przypomnijmy, że z końcem września 2019 r. drogowcy zamknęli newralgiczny odcinek ul. Jastrzębskiej - od ronda na DK nr 78 (rondo 750-lecia Wodzisławia Śl., obok restauracji McDonald's) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Łużycką (obok hotelu Amadeus). Podczas prac remontowych wiaduktu nad rzeką Leśnicą okazało się, że wymaga on dodatkowych prac naprawczych, które nie były wcześniej planowane. - Został przecięty kabel sprężający, najprawdopodobniej na skutek aktu wandalizmu - przekazywał nam kilka miesięcy temu Jarosław Kalinik, wicedyrektor katowickiego oddziału ZDW. Z powodu potrzeby przygotowania procedury wyłonienia wydawcy robót dodatkowych na wiadukcie wystąpiły około półroczne opóźnienia w jego remoncie. Dziś (22.12) został on jednak w końcu oddany do ruchu w obu kierunkach.