Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Biblioteka zamknięta przez święta. Zbiory można wypożyczać do jutra

22.12.2020 12:52 | 0 komentarzy | d

- Jeśli nie chcesz, aby „Kevin sam w domu” był Twoją jedyną rozrywką w trakcie zbliżających się Świąt – odwiedź bibliotekę. Oprócz nowości książkowych, filmowych i wciągających gier planszowych pod choinką, możesz liczyć także na wyjątkowy prezent - darmowy dostęp do Legimi. I przypominamy, biblioteka otwarta jest jeszcze tylko jutro! – mówią pracownicy raciborskiej książnicy.

Biblioteka zamknięta przez święta. Zbiory można wypożyczać do jutra
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wigilię 24 grudnia wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą nieczynne. Po świętach w dniach 28 grudnia – 31 grudnia biblioteka działa zgodnie z harmonogramem godzin otwarcia (z wyjątkiem filii na Płoni, która otworzy się dla czytelników 7 stycznia oraz filii w Ocicach, która z kolei będzie dostępna dopiero od 12 stycznia) i zaprasza wszystkich do odwiedzin. W Sylwestra Centrala przy Kasprowicza 12 oraz filie biblioteczne (z wyjątkiem wspomnianych bibliotek na Płoni i w Ocicach) będą otwarte w godzinach 8.00-14.00. W sobotę 2 stycznia biblioteka będzie nieczynna.

Odwiedzający w tym okresie bibliotekę mogą liczyć na wyjątkowy prezent. Dzięki pozyskanej dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” każdy chętny czytelnik może skorzystać z bezpłatnego dostępu do Legimi-największej platformy ebooków w Polsce. Wystarczy zgłosić się do dowolnego oddziału lub filii celem otrzymania specjalnego kodu. Kody te będą ważne do 3 stycznia 2021. Od 4 stycznia biblioteka będzie wydawać nowe kody – ważne aż do 31 grudnia 2021. Również czytelnicy, którzy już teraz korzystają z dostępu do Legimi, będą musieli zgłosić się ponownie do biblioteki po 4 stycznia, celem wydania nowych kodów. Usługa, dzięki uzyskanej dotacji, będzie darmowa dla czytelników raciborskiej biblioteki.

No i najważniejsze – nowości. A wśród nich wciągające gry planszowe dla całej rodziny – „Pojedynek Superbohaterów”, „Wsiąść do pociągu. Japonia”, „Telepatia”, „Odjechane jednorożce”, „Azul”, „Carcassonne”, „Star Wars” czy „Dylematy”, a także gorące nowości książkowe - antologię świątecznych opowiadań najlepszych zagranicznych i polskich autorów „Fantastyczne opowieści wigilijne”, biografię „Szymborska. Znaki szczególne”, historię himalaisty Macieja Berbeki czy świąteczną powieść obyczajową „I ja Ciebie też!”.

– Naszym obecnym i przyszłym Czytelnikom życzymy, żeby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wypełnione były miłością i pokojem a Nowy Rok przyniósł zdrowie i radość, rozczytał w książkach i pozwolił znów spotkać się na żywo w bibliotece – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP Racibórz

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.