Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Patrol

Zwłoki na Ostrogu i w Owsiszczach, alarm bombowy w Tworkowie

22.12.2020 09:45 | 0 komentarzy | żet

W ciągu niespełna 24 godzin do strażaków z Raciborza skierowano dwie prośby o otwarcie mieszkań, których lokatorzy nie dawali oznak życia. W obu przypadkach okazało się, że osoby, których nie widziano od kilku dni, nie żyją.

Zwłoki na Ostrogu i w Owsiszczach, alarm bombowy w Tworkowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21 grudnia o godz. 13.47 strażacy z Raciborza zostali zadysponowani na ulicę Lotniczą, aby otworzyć drzwi do mieszkania. Przypuszczano, że w środku może znajdować się lokator, z którym od kilku dni nie było żadnego kontaktu. Ostatecznie drzwi otworzył pracownik spółdzielni mieszkaniowej. Po wejściu do środka natrafiono na ciało mężczyzny w wieku około 60 lat. Stężenie pośmiertne było widoczne gołym okiem, dlatego też odstąpiono od akcji ratunkowej.

Następnego dnia o godz. 7.47 strażacy zawodowi oraz ochotnicy otrzymali podobne zgłoszenie. Tym razem udali się na ul. Wojska Polskiego w Owsiszczach. Po wejściu do domu okazało się, że nie żyje kobieta, z którą od kilku dni również nie było kontaktu. Prawdopodobnie mężczyzna z Ostroga oraz kobieta z Owsiszcz zmarli z przyczyn naturalnych.

Dodajmy, że 21 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze w przedszkolu przy ul. Polnej w Tworkowie, do którego wpłynął fałszywy alarm bombowy (zdarzenie wpisuje się w schemat tzw. fałszywych alarmów kaskadowych, kierowanych do placówek oświatowych na terenie całego kraju), a także na ulicach:


Zdjęcie poglądowe (fot. arch. Nowiny.pl).