Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Trzeba szczepić psy

16.12.2020 19:40 | 0 komentarzy | d

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu przypomina o obowiązkowym ochronnym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie. – Posiadacze psów na obszarze całego kraju są obowiązani zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej, niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia – podaje w komunikacie Starostwo.

Trzeba szczepić psy
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczepień psów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt.

– Kto nie realizuje obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, podlega karze grzywny. Każdy stwierdzony przypadek uchylenia od obowiązku ochronnego szczepienia psa przeciwko wściekliźnie będzie karany poprzez nałożenie mandatu karnego w wysokości do 500 zł lub skierowaniem sprawy do organów ścigania – przypominają w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Wyjątek stanowi udokumentowane przez lekarza weterynarii: historia leczenia lub stan zdrowia zwierzęcia, będące przeciwwskazaniem do szczepienia w wyznaczonym terminie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Raciborzu pod adresem: http://www.piw-raciborz.pl/

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu