Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Czy miasto dogada się z powiatem w sprawie przebudowy dróg? Wiadomo, które są priorytetem

28.12.2020 07:00 | 2 komentarze | juk

W wodzisławskim projekcie budżetu na 2021 r. zabezpieczono prawie 2 mln zł na remonty dróg powiatowych leżących na terenie miasta. Jakie arterie będą więc modernizowane? Lista zadań będzie dopiero ustalana.

Czy miasto dogada się z powiatem w sprawie przebudowy dróg? Wiadomo, które są priorytetem
Prezydent Mieczysław Kieca poinformował, że w projekcie budżetu na 2021 rok zabezpieczono prawie 2 miliony zł na remonty dróg powiatowych leżących na terenie miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. 25 listopada odbyła się kolejna długa, bo trwająca prawie 10 godzin sesja wodzisławskich radnych. Nie obyło się również bez gorącej atmosfery i dużej dawki emocji. W trakcie obrad m.in. wrócono do sprawy z wrześniowej sesji, dotyczącej prośby wodzisławskiego prezydenta skierowanej do jednego z powiatowych radnych.

Prośba prezydenta

Przypomnijmy, że podczas wrześniowego posiedzenia prezydent Mieczysław Kieca zwrócił się do radnego powiatowego Alojzego Szymiczka. Był on obecny na sesji, ponieważ jest przewodniczącym Rady Dzielnicy Stare Miasto. Włodarz wyraził prośbę, aby ten wstawił się u starosty za przyjęciem do realizacji remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie miasta. Chodziło o modernizacje ul. Piaskowej i ul. Grodzisko. – Starostwo powinno pamiętać, że te dwie drogi są bardzo ważne dla naszego miasta – podkreślił pan prezydent. Dodał, że obie arterie są w złym stanie technicznym. Ze swojej strony zapewnił partycypowanie w kosztach wymienionych inwestycji. Radny Szymiczek, odpowiadając włodarzowi obiecał, że będzie się starał, aby zadania zostały ujęte do realizacji najszybciej jak to będzie możliwe.

Działanie radnego

– W trakcie ostatniej sesji pan prezydent zwrócił się do mnie jako do radnego powiatowego z pewną prośbą. Cieszę się, że obdarował mnie takim zaufaniem – zaczął w trakcie listopadowego posiedzenia Alojzy Szymiczek. – Uważam jednak, że ma pan większe kompetencje w tym temacie niż ja – dodał, sugerując prezydentowi rozmowę ze starostą. Radny Szymiczek poinformował, że mimo wszystko rozmawiał ze starostą Leszkiem Bizoniem. Ten poinformował go, że w projekcie budżetu powiatu wodzisławskiego na 2021 r. nie ma ujętych remontów ul. Piaskowej i ul. Grodzisko. – Starosta zapewnił mnie jednak, że do tematu wróci na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku, kiedy będzie wiadomo ile środków pozostało z nadwyżki finansowej za ten rok – mówił Alojzy Szymiczek. Zwrócił uwagę, że warunkiem realizacji inwestycji jest jednak pokrycie 50% ich kosztów przez miasto Wodzisław Śl.

Pieniądze zabezpieczone

Mieczysław Kieca ustosunkował się do wypowiedzi radnego Szymiczka. – Dziękuję panu za podjęte działania – mówił. Dodał, że w projekcie budżetu miasta na następny rok zaproponował kwotę 1,8 mln zł z przeznaczeniem na remonty dróg powiatowych. Włodarz zauważył, że lista zadań będzie ustalona wspólnie z miejskimi radnymi oraz z władzami powiatu wodzisławskiego. To przede wszystkim ci pierwsi będą mieli ostatnie zdanie w kwestii tego, ile w budżecie zostanie zabezpieczonych pieniędzy na remonty dróg powiatowych. – Ważny będzie głos powiatu wodzisławskiego przede wszystkim w zakresie, jakimi środkami finansowymi powiat będzie dysponował oraz jakie inwestycje uważa za priorytetowe – mówił Mieczysław Kieca. Dodał, że na jego liście priorytetów są m.in. ulice: Oraczy, Starowiejska, Grodzisko i Piaskowa. – Mam nadzieję, ze uda nam się wypracować wspólne porozumienie w tej sprawie – mówił włodarz. (juk)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.