środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Wreszcie powstanie PSZOK. Ale trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość

28.12.2020 07:00 | 0 komentarzy | art

LUBOMIA Gmina otrzyma 1,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Fudnuszu Inwestycji Lokalnych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. – Staraliśmy się o 1,2 mln zł i tyle otrzymamy, zaś cały koszt budowy PSZOK–u szacujemy na 1,5 mln zł, a więc 20% kosztów pokryjemy sami – mówi Czesław Burek, wójt Lubomi.

Wreszcie powstanie PSZOK. Ale trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość
Przypomnijmy, że Lubomia to jedyna gmina w powiecie, która do tej pory nie posiada stałego PSZOK–u, w którym mieszkańcy mogli by oddawać większe ilości odpadów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budowa PSZOK-u zacznie się jednak nie od razu. Jak tłumaczy wójt, na przeszkodzie stoją zapisy Miejscowego Planu Zagospdoarowania Przestrzennego (MPZP) gminy. – Plan zostanie zmieniony najpóźniej do maja przyszłego roku, a równocześnie będą toczyły się prace projektowe potrzebne do budowy PSZOK–u – mówi wójt Burek. Pozwolenie na budowę gmina otrzyma dopiero po zmianie MPZP. – Czasu na wykonanie inwestycji będziemy mieć dość, bo na wydatkowanie otrzymanych pieniędzy mamy czas do końca 2022 r. Postaramy się wybudować punkt szybciej, ale też chcemy do tej inwestycji podjeść ostrożnie, żeby uzyskać jak najlepszą wycenę robót – mówi Czesław Burek.

Punkt powstanie kilkaset metrów za szkołą podstawową w Lubomi, w miejscu dawnej stacji uzdatniania wody. – Tam są już pewne budynki, które będziemy starali się zaadoptować na potrzeby PSZOK–u. Być może powstanie też nowy budynek socjalny, na pewno waga, monitoring. Teren zostanie ogrodzony – mówi wójt. (art)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia