Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Sprawdź, co raciborska biblioteka przygotowała na ferie

11.12.2020 16:55 | 0 komentarzy | d

Gdy wszystko dookoła zamknięte a za rogiem czai się nuda – z pomocą przychodzi raciborska biblioteka. W ramach nadchodzących ferii zimowych, które odbędą się w terminie od 4 do 15 stycznia, książnica przygotowała m.in. literacką grę plenerowo-kanapową, warsztaty fotografii kreatywnej, twórcze spotkania online czy wycieczkę do ZOO w Opolu.

Sprawdź, co raciborska biblioteka przygotowała na ferie
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mimo że oddziały i filie raciborskiej biblioteki są ponownie otwarte dla czytelników od 30 listopada, ferie zimowe, zgodnie z wytycznymi muszą odbyć się w formule online i w terenie. Dlatego właśnie „Ferie z biblioteką 2021” będą inne niż wszystkie. Pierwszą atrakcją dla dzieci z klas 1-3, 4-6 i 7-8 jest literacka gra plenerowo/kanapowa przygotowana przez bibliotekarzy. Dla najwytrwalszych uczestników przewidziano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Oprócz gry, w pierwszym tygodniu zaplanowano także spotkanie online z Elizą Piotrowską - autorką i ilustratorką książek dla dzieci m.in. serii: Ciocia Jadzia, Święci uśmiechnięci, Zielone bajki.

W drugim tygodniu, biblioteka zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych na warsztaty fotografii kreatywnej w formule hybrydowej. Jeśli sytuacja pandemiczna się nie zmieni, 13 stycznia odbędzie się wycieczka do ZOO w Opolu. Na finał, znana w Raciborzu trenerka Patrycja Chomiczewska (założycielka i właścicielka firmy HOBBY SPORT pływanie | nurkowania | aqua fitness | trening), podpowie dzieciom jak zostać „Super-czytelnikiem” i zaprosi na wspólny trening sportowo-literacki.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy w filiach bibliotecznych i w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, w tym karty pracy do wydruku, już wkrótce na stronie internetowej biblioteki – www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP Racibórz