Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Pokaż się Gwiazdko – czyli specjalna akcja RIG i MDK

10.12.2020 14:59 | 0 komentarzy | ż

XX edycja dorocznego, charytatywnego koncertu Gwiazdka Serc została odwołana ze względów epidemiologicznych. Przerwana tradycja, nie oznacza jednak przerwania prac związanych z planowanym na 2021 koncertem jubileuszowym. Ponadto, dla fanów wydarzenia i artystów, którzy chcieliby zaprezentować swoje talenty, organizatorzy wydarzenia, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, przygotowali akcję specjalną w portalu Facebook.

Pokaż się Gwiazdko – czyli specjalna akcja RIG i MDK
Archiwalne zdjęcie finału Gwiazdki Serc.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok 2020 miał być rokiem Jubileuszowego Koncertu Gwiazdka Serc, który organizowany jest przez Raciborską Izbę Gospodarczą. Ze względów epidemiologicznych, koncert się nie odbędzie.

Jak przyznają członkowie zespołu ds. organizacji Gwiazdki, z decyzją o odwołaniu wydarzenia, czekali bardzo długo. Wierzyli, że sytuacja poprawi się na tyle, aby koncert odbył się zgodnie z planem. Kiedy ostatecznie cała Polska stała się czerwoną strefą, było już jasne, że XX edycję należy odwołać.

W związku z tym, Raciborska Izba Gospodarcza i Młodzieżowy Dom Kultury, wymyślili mini alternatywę koncertu, akcję pt. „Pokaż się Gwiazdko”, która pozwoli podtrzymać ideę dorocznego koncertu.

-Jesteśmy zawsze na tak, jeśli chodzi o Gwiazdkę Serc. Chętnie wspieramy Raciborską Izbę Gospodarczą w tym przedsięwzięciu i cieszymy się, że po raz kolejny możemy współpracować i dokładać wspólnych starań, aby Idea Gwiazdki nie została zapomniana – mówi Agnieszka Busuleanu-Jaksik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Organizatorzy podkreślają, że w akcji może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Śpiew, taniec, wiersze i inne talenty - wszystkie formy są akceptowane, a zdjęcia, czy nagrania, można przesyłać na dedykowany akcji adres mailowy pokazsiegwiazdko@gmail.com.

- Jest to nowa forma, dotąd nie realizowana jeśli chodzi o Gwiazdkę Serc, mamy nadzieję, że spotka się pozytywnym odzewem, nie tylko samych artystów, ale również wiernych fanów wydarzenia, którzy w tym roku nie obejrzą koncertu na żywo. Być może będziemy nawet kontynuować ją w kolejnych latach. – dodaje Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Więcej szczegółów na www.facebook.com/GwiazdkaSerc

Regulamin akcji: http://www.rig-raciborz.pl/files/poka_si_gwiazdko.pdf

źródło: RIG

Ludzie:

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Agnieszka Busuleanu-Jaksik

Dyrektor MDK Racibórz