środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Egipskie ciemności w Rodzinnym Parku Rozrywki. Powód? Oszczędności

09.12.2020 07:00 | 5 komentarzy | AgaKa

WODZISŁAW ŚL. Osoby, które w ostatnich dniach przechodziły przez Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza w godzinach popołudniowych, gdy nad miastem robi się już ciemno zauważyły, że w parku dzieje się coś dziwnego.

Egipskie ciemności w Rodzinnym Parku Rozrywki. Powód? Oszczędności
Na kilkudziesięcio metrowym odcinku w okolicy labiryntu nie świeci żadna latarnia. Jest ciemno i niebezpiecznie. Warto wspomnieć, że to jedna z głównych ścieżek w parku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosiła się pani Magdalena, która biega ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki. Zaznaczyła, że w ostatnim czasie pogorszyła się tam jakość oświetlenia. Jest też miejsce (w sąsiedztwie labiryntu), które oświetlone nie jest wcale na odcinku kilkudziesięciu metrów.

- Co tam się dzieje? To jakaś większa awaria? W okolicy labiryntu ścieżki nie są oświetlone wcale, jest ciemno i niebezpiecznie. To nie jedyny kłopot z latarniami. Niech państwo przejdą przez park, nie świeci co druga lub co trzecia latarnia - pisze pani Magda.

O kwestię oświetlenia zapytaliśmy w wodzisławskim magistracie. Okazało się, że wyłączenie latarni to działania celowe mające na celu... oszczędności.

- Kierownik Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy Wzgórza Ireneusz Górnik przekazał, że wyłączenia faz oświetlenia w RPR miały na celu wypracowanie dodatkowych oszczędności. Założeniem było wyłączenie "co którejś" latarni, tak żeby nie zmniejszać komfortu użytkowników parku. Jednocześnie RPR prosi mieszkańców o przekazywanie wszelkich sugestii dotyczących oświetlenia na adres trzywzgorza@wodzislaw-slaski.pl oraz pod numerem telefonu 513 713 180 - informuje nas Klaudia Bartkowiak z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta. Próbowaliśmy dzwonić pod wskazany numer trzykrotnie, lecz nikt nie odpowiadał.