Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Patrol

Alarm w Tworkowie. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano dorobek życia mieszkańców

08.12.2020 09:06 | 0 komentarzy | żet

7 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 4 razy, interweniując w Krzyżanowicach, Raciborzu oraz Tworkowie. Podajemy więcej informacji na temat tych interwencji.

Alarm w Tworkowie. Dzięki sprawnej akcji strażaków uratowano dorobek życia mieszkańców
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie odebrano wczesnym rankiem (godz. 4.30). Był to alarm z monitoringu pożarowego obiektu przy ul. Zamkowej w Raciborzu. Na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy.

O godz. 9.27 strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Bosackiej w Raciborzu w związku z uruchomieniem się czujnika tlenku węgla. W mieszkaniu, w którym uruchomiła się czujka, nie stwierdzono obecności czadu. Śmiertelnie groźną dla życia człowieka substancję wykryto w innym mieszkaniu, znajdującym się w tym samym pionie. Prawdopodobnie tlenek węgla powstał wskutek wadliwego działania pieca na gaz. Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Kolejna interwencja to ul. Krzyżanowska w Tworkowie (godz. 12.48), gdzie w budynku jednorodzinnym doszło do pożaru. Paliła się podłoga przylegająca do ściany, w której znajdował się przewód kominowy. Strażacy usunęli panele oraz materiał składowany na podłodze, a następnie wygasili palenisko. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 500 zł, natomiast wartość uratowanego mienia sięga 300 tys. zł. Przyczyną zaprószenia ognia było rozszczelnienie przewodu kominowego.

Ostatnia poniedziałkowa interwencja strażaków polegała na usunięciu kukurydzy z jezdni ulicy Kolejowej w Krzyżanowicach (godz. 18.53).