Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Dodatkowe zajęcia i nowe wyposażenie w żorskich szkołach

07.12.2020 12:58 | 0 komentarzy | AgaKa

Pięć żorskich szkół będzie mogło realizować dodatkowe zajęcia oraz otrzyma nowe wyposażenie dzięki dofinansowaniom w Unii Europejskiej. W ramach dwóch wybranych do realizacji projektów wsparcie trafi do: I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach, II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 15.

Dodatkowe zajęcia i nowe wyposażenie w żorskich szkołach
Pięć żorskich szkół będzie mogło realizować dodatkowe zajęcia oraz otrzyma nowe wyposażenie, zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybrano do dofinansowania projekty w konkursie nr RPSL.11.01.04-IZ.01-24-351/19 z poddziałania 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs. Wśród projektów wskazanych do dofinansowania znalazły się dwa z Żor: „Miarka: szkoła z tradycją - wzmocnienie potencjału edukacyjnego I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach” oraz „Kompetentne szkoły - poprawa jakości kształcenia ogólnego na obszarze miasta Żory”.

Oba projekty mają na celu wzrost dostępu do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnokształcącego poprzez podniesienie jakości oferty edukacyjnej, umożliwiające zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez wzrost ich kompetencji oraz wdrożenie przyjętych rozwiązań do praktyki szkół. W ramach projektów zaplanowano organizację zajęć dodatkowych dla uczniów oraz zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych, umożliwiających prowadzenie  zajęć metodą eksperymentu.

Wartość projektu pn. „Kompetentne szkoły - poprawa jakości kształcenia ogólnego na obszarze miasta Żory” to 1 320 268,64 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 1 188 241,78 zł.  Projekt będzie realizowany od 1 lipca 2021 roku do 31 grudnia 2022 roku.

Na projekt pn. „Miarka: szkoła z tradycją - wzmocnienie potencjału edukacyjnego I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach” Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 247 789,20 zł, a wartość całego projektu to 275 321,33 zł. Jego realizacji rozpoczęła się 1 grudnia i potrwa do 31 maja 2022 r.