Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Śląski Uniwersytet Medyczny podpisały umowę o współpracy

07.12.2020 10:40 | 0 komentarzy | d

Do grona uczelni wyższych, które wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych będą realizowały projekty z zakresu ubezpieczeń społecznych, dołączył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Umowę ramową o współpracy między ZUS i SUM podpisali prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska oraz Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Śląski Uniwersytet Medyczny podpisały umowę o współpracy
Prezes ZUS, prof. dr hab. Gertruda Uścińska oraz rektor SUM w Katowicach, prof. dr hab. n.med. Tomasz Szczepański
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Realizacja projektów edukacyjnych z zakresu ubezpieczeń społecznych to nie jedyny aspekt podpisanego porozumienia. Współpraca dotyczyć będzie także działalności dydaktycznej, naukowej i badawczej prowadzonej przez ZUS i SUM w Katowicach. – Bliższa współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, który jest wiodącym ośrodkiem akademickim, to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa - powiedziała prof. dr hab. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Dla studentów i doktorantów SUM w Katowicach współpraca z ZUS to spore zaplecze merytorycznego wsparcia. W ramach umowy realizowane będą m.in. warsztaty, szkolenia, konsultacje poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych oraz możliwe będzie zamieszczanie publikacji przygotowywanych przez nauczycieli akademickim w kwartalniku „Ubezpieczenia Społeczne. Teoria i praktyka” - tłumaczy Rektor SUM w Katowicach prof. dr hab. n.med. Tomasz Szczepański.

Rzecznik prasowa Beata Kopczyńska przypomina, że realizacja podpisanych porozumień z uczelniami wyższymi jest bardzo ważna dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od 2016 roku nabrała ona systemowego charakteru. Zakład podpisał umowy z ponad 100 państwowymi i prywatnymi ośrodkami akademickimi, które kształcą na kierunkach humanistycznych, ekonomicznych, medycznych oraz technicznych. Teraz do tego grona dołączył Śląski Uniwersytet Medyczny.

źródło: ZUS, oprac. (d)

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego