Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Kultura

Jest nowy dyrektor WCK. To urzędnik wodzisławskiego magistratu

03.12.2020 15:44 | 5 komentarzy | juk

Kto wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury? Związana od 2006 r. z wodzisławskim urzędem miasta Katarzyna Rokowska-Szyroki.

Jest nowy dyrektor WCK. To urzędnik wodzisławskiego magistratu
Do tej pory Katarzyna Rokowska-Szyroki pełniła funkcję głównego specjalisty ds. promocji i kultury w wodzisławskim urzędzie miasta, wcześniej kierowała m.in. referatem ds. komunikacji i wizerunku.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 listopada prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca ogłosił, że miasto szuka kandydatów na stanowisko dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że było to pokłosie jego wcześniejszej decyzji, zgodnie z którą odwołał ze stanowiska dotychczasowego dyrektora jednostki Krzysztofa Jarocha. Właśnie wodzisławski magistrat poinformował, że został już wybrany nowy dyrektor.

- Patrząc na dobro tak ważnej miejskiej jednostki jak WCK oraz jej pracowników, a także na szczególny czas, w jakim się znajduje, czas pandemii i moment przenoszenia obsługi finansowo-kadrowej WCK do Centrum Usług Wspólnych, zdecydowałem się powierzyć na rok funkcję dyrektora Wodzisławskiego Centrum Kultury Katarzynie Rokowskiej-Szyroki - mówi Mieczysław Kieca.

Do tej pory Katarzyna Rokowska-Szyroki pełniła funkcję głównego specjalisty ds. promocji i kultury w wodzisławskim urzędzie miasta, wcześniej kierowała m.in. referatem ds. komunikacji i wizerunku. Od 2006 r. kiedy rozpoczęła pracę w magistracie, zajmowała się przede wszystkim realizacją projektów promocyjnych, czuwała nad identyfikacją wizualną urzędu i miejskich jednostek, organizowała wydarzenia specjalne. Pierwsze lata kariery przepracowała w sektorze prywatnym, m.in. w agencjach reklamowych specjalizujących się w obsłudze graficznej i organizacji eventów. Jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jak sama Katarzyna Rokowska-Szyroki podkreśla, w swojej pracy w WCK chce stawiać w głównej mierze na powrót do kulturowych korzeni i tradycji oraz jeszcze większe zaangażowanie mieszkańców w tworzenie życia kulturalnego miasta. Stanowisko obejmie w styczniu 2021 r.

Jak poinformował wodzisławski urząd, na ogłoszenie o naborze na stanowiska dyrektora WCK odpowiedziały trzy osoby. Na podstawie przesłanych zgłoszeń i CV Mieczysław Kieca zaprosił na spotkanie jednego kandydata. Była nim właśnie Katarzyna Rokowska-Szyroki. Czym przekonała włodarza, aby powierzył jej stanowisko dyrektora WCK? O to m.in. będzie pytać urząd.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.