Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Nastolatka napadła z nożem na sklep w Czerwionce-Leszczynach

03.12.2020 11:19 | 1 komentarz | acz

Rybniccy kryminalni zatrzymali 19-latkę i o rok starszego mężczyznę podejrzanych o rozbój. Kobieta napadła z nożem na 55-letnią ekspedientkę sklepu, po czym skradła z kasy 3 tysiące złotych. Wczoraj oboje usłyszeli oni prokuratorskie zarzuty, a rybnicki sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Nastolatka napadła z nożem na sklep w Czerwionce-Leszczynach
Zatrzymana przez policjantów nastolatka może spędzić w więzieniu nawet 12 lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 16 września w Czerwionce- Leszczynach. Około godziny 14.00 dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o rozboju w jednym ze sklepów spożywczych. Okazało się, że kobieta trzymając w dłoni nóż, napadła na 55-letnią ekspedientkę sklepu i zabrała z kasy 3 tysiące złotych. Sprawczyni działa wspólnie z mężczyzną, który czekał na nią w samochodzie przed sklepem.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. W wyniku szeregu czynności, śledczy wpadli na ich trop i zatrzymali w Gliwicach 19-latkę i jej 20-letniego wspólnika. Okazało się też, że ta sama para 14 września br. w Grodźcu również próbowała w podobny skraść pieniądze ze sklepu.

We wtorek zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wczoraj Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i aresztował podejrzanych na trzy miesiące.