Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Powstaje kolejny McDonald's. Tym razem w Czerwionce

02.12.2020 11:53 | 0 komentarzy | acz

Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w bliskości autostrady A1, powstaje restauracja McDonald’s. To nie jedyne przedsięwzięcie w toku. -Zainteresowanie gruntami pod inwestycje na terenie gminy jest spore - zapewnia kierownictwo UGiM.

Powstaje kolejny McDonald's. Tym razem w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nawet teraz, w czasie pandemii, w naszej gminie realizowane są inwestycje - nie tylko te publiczne, finansowane z budżetu gminy, państwa czy UE, ale także ze środków prywatnych. Oznacza to, że jesteśmy dla inwestorów bardzo atrakcyjną gminą - zaznacza Grzegorz Wolnik, pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Budowa restauracji McDonald’s ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Tuż obok restauracji powstaje stacja paliw Shell, jednak, jak podkreśla G.Wolnik, to nie jedyne inwestycje realizowane na terenie gminy: „Firma Turenwerke kończy budować fabrykę drzwi w Stanowicach, w Leszczynach mamy nowego inwestora, który pracuje dla przemysłu budowlanego.

Wkrótce w gminie będą realizowane kolejne inwestycje. Zmieniamy plan zagospodarowania przestrzennego w okolicach autostrady po to, żeby można było usytuować duże strefy logistyczne w Dębieńsku i w Bełku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że każdy nowy inwestor działający na terenie gminy, to również nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców” - dodaje G. Wolnik.