Piątek, 15 stycznia 2021

imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki

RSS

Epidemia koronawirusa:

Lodowisko w Żorach otwarte od 4 grudnia

02.12.2020 00:42 | 0 komentarzy | ska

Już od 4 grudnia MOSiR Żory zaprasza na ślizgawkę na łyżwach, lodowisko miejskie otwarte z nowymi zasadami korzystania w stanie zagrożenia epidemicznego. Ciekawe atrakcje przygotowano także na Mikołajki!

Lodowisko w Żorach otwarte od 4 grudnia
Na 6 grudnia zaplanowano ciekawe atrakcje mikołajkowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lodowisko w Żorach otwarte od 4 grudnia

MOSiR informuje iż zakończył etap przygotowań tafli lodowiska do nowego sezonu 2020/21 i już od najbliższego piątku otwiera obiekt dla miłośników szusowania na łyżwach. Jednak ze względu na trwający w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego zostaje wprowadzonych kilka zmian z którymi każdy powinien się zapoznać oraz stosować w praktyce.

Na swojej stronie internetowej ośrodek informuje o wprowadzeniu nowego harmonogramu godzinowego korzystania ze ślizgawki oraz o reżimie sanitarnym obowiązującym zarówno klienta oraz administratora. Wejścia na lodowisko w tym sezonie odbywać się będą nie jak do tej pory o pełnych godzinach, ale w określonym harmonogramie co 1,5 godziny. Taka zmiana skutkować będzie wydłużeniem przerw pomiędzy wejściami, co w znaczący sposób zminimalizuje zagęszczenie osób przed kasą biletową w holu hali oraz ograniczy kontakt pomiędzy osobami zdającymi sprzęt, a kolejną grupą wypożyczających.

Choć zalecane będzie korzystanie z własnych łyżew i kasków, to jak co roku czynna będzie wypożyczalnia sprzętu gdzie obywać się będzie systematyczna dezynfekcja (ozonowanie) łyżew, kasków oraz przyborów do nauki jazdy na łyżwach. Wszystkich uczestników ślizgawki obowiązywać będzie kilka nowych zasad reżimu sanitarnego, miedzy innymi: obowiązkowa dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu oraz zasłanianie nosa i ust w hali (kasa i wypożyczalnia sprzętu) oraz na lodowisku, wypełnienie stosownego oświadczenia COVID 19. Należy pamiętać o jeszcze jednej zasadzie, która stanowi, iż w namiocie lodowiska przebywać będą mogły tylko osoby korzystające ze ślizgawki, ewentualnie rodzic/opiekun dziecka do 10 lat pełniący rolę nieaktywnego uczestnika. Wprowadzono zakaz przebywania widzów i osób postronnych. Cennik lodowiska nie zmienił się od ubiegłego roku.

MOSiR Żory zaprasza także na Mikołajkową Zabawę na sportowo: