Piłka ręczna. Pewne zwycięstwo Górnika. Wyrównane mecze UKS Start i Nails Company

Górnik Zabrze wysoko pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. UKS Start Pietrowice Wielkie przegrał pierwszy mecz w tym sezonie. Zespół Nails Company Zabrze po nerwowej końcówce meczu wygrał z KS Bystra.

Pewne zwycięstwo Górnika Zabrze w Piotrkowie Trybunalskim. Podopieczni Marcina Lijewskiego dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie. Po niespełna siedmiu minutach gry zabrzanie prowadzili już 5:1. Gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak obrona Górnika radziła sobie świetnie. Po przerwie gra nie uległa zmianie. Górnik kontrolował mecz i cały czas prowadził różnicą 4-5 bramek. Zabrzanie pokonali  drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego 30:20 i wygrali szósty ligowy mecz w tym sezonie. Po 10 rozegranych spotkaniach Górnik zajmuje 4. Miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Górnik Zabrze 20:30 (8:14)

Mecz UKS-u Start Pietrowice Wielkie z SPR Handball Rzeszów od początku był bardzo wyrównany. Obie ekipy dobrze radziły sobie w obronie. W 15.minucie gry przyjezdne wypracowały sobie trzybramkowe prowadzenie. Pietrowiczanki musiały odrobić straty i na przerwę schodziły przegrywając różnicą tylko jednej bramki. Po przerwie gra również była bardzo wyrównana. Zarówno UKS, jak i SPR walczyli do samego końca. Drużynie z Pietrowic Wielkich zabrakło czasu i podopieczne Anny Samol przegrały jedną bramką. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była tego dnia Oktawia Kowalska z UKS-u Start Pietrowice Wielkie.

UKS Start Pietrowice Wielkie – SPR Handball Rzeszów 23:24 (10:11)

Zespół Nails Company Zabrze w miniony weekend zapisał na swoim koncie kolejne 3 punkty. Zabrzanki rozegrały bardzo wyrównane zawody z KS Bystra. W 15. minucie ekipa Michała Kmiecia prowadziła 8:3. Gospodynie zaczęły odrabiać straty, ale to Nails Company schodziło do szatni prowadząc 14:12. Po zmianie stron zabrzanki kontrolowały grę. KS Bystra do remisu doprowadził dopiero w 55. minucie spotkania. Zabrzanki wytrzymały nerwową końcówkę, a w ostatniej minucie gry Dominika Przewośnik zdobyła dla swojej drużyny bramkę na wagę zwycięstwa.

KS Bystra – Nails Company Zabrze 25:26 (12:14)