Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Zawada wzbogaci się o... jeden kosz?

03.12.2020 07:00 | 6 komentarzy | juk

Część mieszkańców Wodzisławia Śl. chce, by na ulicach było więcej koszy na śmieci. Pewne jest, że w jednej z lokalizacji dodatkowe kosze się pojawią.

Zawada wzbogaci się o... jeden kosz?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WODZISŁAW ŚL. Kosze uliczne ustawione są najczęściej w ciągach pieszych, pieszo–rowerowych oraz przy placach zabaw i przystankach. Część mieszkańców wodzisławskiej dzielnicy Zawada uważa, że w tej części miasta brakuje koszy ulicznych. W sprawę zaangażował się jeden z radnych.

Potrzebne kosze

– Mieszkańcy Zawady zwrócili się do mnie prosząc o umieszczenie koszy na śmieci wzdłuż niektórych ulic – przyznaje radny Jakub Elsner. Dodaje, że umieszczenie ich w newralgicznych miejscach poprawi wygląd poboczy, a także przyczyni się do poprawy postaw ekologicznych mieszkańców. Dlatego zwrócił się do wodzisławskiego magistratu z pytaniem o możliwość umiejscowienia większej ilości koszy na terenie dzielnicy Zawada. Zaoferował również urzędowi swoją pomoc przy wyborze odpowiednich lokalizacji dla nich.

Przeanalizowali prośbę

Wodzisławski magistrat na zgłoszoną sprawę przez radnego Elsnera spojrzał przychylnym okiem. Propozycję lokalizacji nowych koszy, jaką sporządził radny, urząd przesłał najpierw do Służb Komunalnych Miasta w Wodzisławiu Śl., celem zapoznania się i wydania w tej sprawie opinii. – Po jej otrzymaniu i analizie ustalono, że zasadny jest montaż kosza ulicznego w rejonie skrzyżowania ul. Paderewskiego i ul. Hożej – przekazuje zastępca prezydenta Izabela Kalinowska. Dodaje, że propozycja umiejscowienia kosza przy ul. Długiej w rejonie posesji nr 26 nie zyskała aprobaty SKM-u. – Uznano, że brak jest możliwości posadowienia go we wskazanym miejscu. Wydział Gospodarki Komunalnej rozważa z kolei możliwości zabudowy kosza na ul. Konwaliowej w rejonie skrzyżowania z ul. Plater – mówi Izabela Kalinowska.(juk)

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego