Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Skarbnik pozostanie ten sam

04.12.2020 07:00 | 0 komentarzy | mad

Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla poszukiwał skarbnika. Ogłoszony konkurs nie przyniósł jednak zamierzonego efektu.

Skarbnik pozostanie ten sam
Sylwia Reisky funkcję skarbnika gminy Krzanowice pełni od 13 lipca 2020 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs ogłoszono po śmierci długoletniej skarbnik śp. Ireny Liszki. W urzędzie, co prawda powołano następczynię, wieloletnią pracownicę księgowości Sylwię Reisky. Przy obsadzeniu stanowiska burmistrz Strzedulla mówił jednak, że jest to zastępstwo doraźne, bo taka jest też wola pani Sylwii.

W efekcie kilka tygodni później burmistrz ogłosił konkurs na nowego skarbnika. Nikogo jednak nie wyłoniono. – Kandydat zakwalifikowany do drugiego etapu rekrutacji nie spełnił w stopniu wystarczającym oczekiwań stawianych kandydatom, niezbędnych do pracy na stanowisku. W związku z powyższym nabór pozostaje nierozstrzygnięty – poinformował włodarz.

Zapytaliśmy burmistrza o dalszą decyzję. Urząd przecież nie może zostać bez skarbnika, to jedno z najważniejszych funkcji w samorządzie. Będzie więc kolejny konkurs? – Na razie nie. Rozmawiałem z dotychczasową skarbnik, która zgodziła się jeszcze przez pewien czas pełnić te obowiązki. Zobaczymy w miesiącach wiosennych czy pani Sylwia zmieni zdanie, jeżeli nie, to będziemy podejmowali kolejne kroki, aby szukać nowego skarbnika – tłumaczy włodarz. Decyzja pozostaje więc w rękach Sylwii Reisky.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.