Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tężnia i wieża z pięknym obejściem

02.12.2020 07:00 | 1 komentarz | mad

Teren przy tężni solankowej i wieży widokowej w Pietrowicach Wielkich wreszcie w pełni dorównuje powstałym inwestycjom. Wykonano tam parking oraz posadowiono elementy małej architektury. Jest nawet stacja do naprawy rowerów.

Tężnia i wieża z pięknym obejściem
Tak prezentuje się teren wokół tężni i wieży widokowej w Pietrowicach Wielkich.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw powstała wieża widokowa, później tężnia solankowa. Tak miejsce przy ulicy Bończyka w Pietrowicach Wielkich w sąsiedztwie drewnianego kościoła pw. św. Krzyża ukazało nowe oblicze. Sporo do życzenia pozostawiał natomiast teren wokół atrakcji. To na szczęście już się zmieniło. Miejscowy samorząd sumptem 120 tys. złotych (60 tys. zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”, drugie tyle dołożono z budżetu) wykonał tam parking oraz doposażył teren w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz stację do naprawy rowerów. Teren został także utwardzony.

Wójt Andrzej Wawrzynek mówi, że doposażeniem terenu gmina zakończyła już prace w tym miejscu. Co jednak z tężnią, która, mimo że była już gotowa, nie otworzyła się na mieszkańców? Wójt przypomina, że zapadła taka decyzja po zakazie, jaki gmina otrzymała od Sanepidu, a ten wiązał się z pandemią koronawirusa. W urzędzie pojawił się natomiast nowy termin otwarcia obiektu. To kwiecień 2021 roku. Jednak to czy tężnia otworzy się w tym terminie, pokaże czas i sytuacja panująca w kraju.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.