Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dyrektor szpitala z wyższą pensją

02.12.2020 13:00 | 9 komentarzy | juk

Od początku listopada zwiększyło się wynagrodzenie dyrektora wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala. Jego uposażenie podniesiono o 1,5 tys. zł. – To nie jest nagroda, tylko regulacja płacy – argumentuje zarząd powiatu wodzisławskiego.

Dyrektor szpitala z wyższą pensją
Wynagrodzenie dyrektora PPZOZ-u Krzysztofa Kowalika zwiększono z 15 tys.zł do 16,5 tys.zł brutto
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

POWIAT W trakcie jednego z październikowych posiedzeń zarządu powiatu wodzisławskiego jego członkowie rozmawiali o wynagrodzeniu dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Krzysztofa Kowalika. Ich decyzją jego pensja od początku listopada została zwiększona.

Przypomnijmy, że dyrektor Kowalik szefuje wodzisławsko-rydułtowskiej lecznicy od września 2019 r. Posadę objął po tym, jak wypowiedzenie złożyła Dorota Kowalska. Członek zarządu Krystyna Kuczera zwróciła uwagę uczestnikom posiedzenia, że kiedy Krzysztof Kowalik został zatrudniony, ustalono jego wynagrodzenie miesięczne w kwocie 15 tys. zł brutto. Teraz zaproponowała zwiększenie pensji do 16,5 tys. zł brutto. Zwróciła uwagę, że według obwieszczenia prezesa GUS z 21 stycznia 2020 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2019 r. wyniosło nieco ponad 5,3 tys. zł. Oznacza to, że maksymalne wynagrodzenie kierownika PPZOZ-u może wynieść około 32 tys. zł.

– To nie jest nagroda, tylko regulacja płacy, a działania, które prowadzi dyrektor Kowalik, są prowadzone w okresie bardzo trudnym, wymagającym zaangażowania większego niż w okresie przed pandemią – argumentowała Krystyna Kuczera. Jej zdaniem zasadne w tym czasie jest uregulowanie wynagrodzenia szefa lecznicy do poziomu jaki miał poprzedni dyrektor. Zauważyła, że był to wówczas okres spokojniejszy, niż obecny pandemiczny.

(juk)