Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jest już nowy dyrektor wodzisławskiego ZDM-u. To Grzegorz Połomski

01.12.2020 13:48 | 1 komentarz | juk

Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. ma nowego dyrektora. Po odejściu Janusza Lipińskiego jego miejsce zajął Grzegorz Połomski.

Jest już nowy dyrektor wodzisławskiego ZDM-u. To Grzegorz Połomski
Wraz z początkiem grudnia fotel dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śl. zajął związany z jednostką Grzegorz Połomski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nastąpiły zmiany personalne w wodzisławskim Zarządzie Dróg Miejskich. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stanowisko dyrektora opuścił Janusz Lipiński, który pełnił tę funkcję od 2018 r. Sam złożył wypowiedzenie o pracę w wodzisławskim magistracie. - Otrzymałem propozycję pracy, na którą przystałem w innym miejscu. Nie jest to żadna miejska jednostka na terenie Wodzisławia Śl. - mówił nam kilka tygodni temu Janusz Lipiński. Jego miejsce wraz z początkiem grudnia zajął związany z jednostką Grzegorz Połomski.

Grzegorz Połomski od 2018 r. był kierownikiem w dziale administracji dróg w ZDM-ie, gdzie zajmował się tematami dotyczącymi m.in. warunków przebudów dróg, opiniowaniem projektów stałej i czasowej organizacji ruchu czy strefą płatnego parkowania. W latach 2006-2018 pracował w wodzisławskim magistracie jako inspektor w referacie Zarządu Dróg Miejskich i Transportu, czuwając nad realizacją inwestycji drogowych w mieście. Pierwsze lata kariery przepracował w sektorze prywatnym. - Funkcję dyrektora Zarządu Dróg Miejskich powierzyłem sprawdzonemu i kompetentnemu wieloletniemu pracownikowi - podkreśla prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Jak przekazuje nam Klaudia Bartkowiak z wodzisławskiego urzędu miasta, nowy dyrektor miejskiej jednostki to absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, o specjalnościach Inżynieria Miejska oraz Inżynieria Procesów Budowlanych. W 2013 r. uzyskał tytuł inżyniera europejskiego (EUR ING) European Federation of National Engineering Associations (FEANI - federacja krajowych stowarzyszeń reprezentujących wszystkie dziedziny techniki w Europie). Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej bez ograniczeń oraz do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.