Koszykarskie podsumowanie weekendu #10: Porażki panów, panie też bez rewelacji

Za nami kolejne zmagania w koszykarskich II ligach mężczyzn i kobiet. Nie były to udane dni dla naszych zespołów. Jedyne zwycięstwo zanotowały koszykarki z Rybnika, które niemiłosiernie zlały zawodniczki z Raciborza.

II liga mężczyzn:

Trzynastka okazała się pechowa dla gliwiczan. W każdej z trzech kwart zdobywali po 13 punktów i każdą z nich przegrali. Największa różnica była zaraz na początku. Koszykarze Politechniki już po pierwszej kwarcie przegrywali 14 punktami. Udało się wygrać ostatnią odsłonę rzucając 15 oczek. Finalnie statystki są bezlitosne dla gliwiczan. To dziewiąta porażka w dziewiątym meczu. Przed koszykarzami z Gliwic (12. miejsce) kluczowy mecz, bo z MKKS Rybnik (13. miejsce), który również dotąd nie wygrał żadnego meczu.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - AZS PWSTE Jarosław 54:73 (13:27, 13:15, 13:19, 15:12)

Najlepiej punktujący:

• Gliwice: Jakub Zawadzki 17
  • Jarosław: Patryk Buszta 19, Cezary Gumiński 15, Łukasz Krawiec 11, Artur Mikołajko 11

Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i wydawało się, że młodzi zawodnicy GTK sprawią niespodziankę i pokonają zespół z pierwszej trójki ligi. Trzecia kwarta była jednak fatalna w wykonaniu. Zespół z Katowic odjechał wówczas na 26 punktów i strat nie udało się już odrobić, mimo iż czwarta kwarta należała do gliwiczan. W najbliższy weekend koszykarze rezerw GTK mają pauzę. GTK Sordrew zajmuje 10. miejsce w tabeli.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - GTK Sordrew Gliwice 93:70 (21:18, 18:19, 33:9, 21:24)

• Katowice: Karol Leszczyński 20, Tomasz Stankała 18, Mariusz Piotrkowski 11
  • Gliwice: Stanisław Heliński 15, Szymon Wąsik 11

Mecz KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - MKKS Rybnik został przeniesiony na 16 grudnia.

II liga kobiet:

Jeśli można za coś chwalić w tym sezonie drużynę z Raciborza to właśnie za ten mecz. Koszykarki RKK AZS po raz pierwszy w tym sezonie zdobyły 50 punktów. Choć przegrały różnicą 43 punktów to warto odnotować lepszą skuteczność niż w poprzednich meczach. Zwłaszcza, że kilka dni wcześniej zagrały fatalny mecz z RMKS Xbest Rybnik przegrywając różnicą 86 punktów! W najbliższy weekend RKK AZS podejmie u siebie ISWJ Wisła. Raciborzanki zajmują ostatnie miejsce z kompletem porażek.

RMKS Xbest Rybnik - RKK AZS Racibórz 104:18 (33:3, 33:2, 19:5, 19:8)

Najlepiej punktujące:

• Rybnik: Beata Jurczyńska 16, Ewelina Najduch 14, Joanna Sobota 13, Natalia Rusińska 12.
  • Racibórz: Zuzanna Stęc 5, Karolina Zimnicka 5.

ISWJ Wisła - RKK AZS Racibórz 93:50 (26:14, 23:9, 20:10, 24:17)

• Wisła: Justyna Pilch 30, Laura Kotrys 20, Beata Szarzec 18, Justyna Brańka 12
  • Racibórz: Karolina Zimnicka 18, Zuzanna Stęc 12, Katarzyna Chuda 10

Rybniczanki na rozgrzewkę pokonały bardzo wysoko Racibórz, ale w hicie ligi okazały się dużo gorsze od głównego faworyta jakim jest Zagłębie Sosnowiec. Już po pierwszej kwarcie sosnowiczanki prowadziły 15 punktami. Druga i trzecia kwarta została wygrana przez rybniczanki, ale czwarta kwarta znów była dużo słabsza. Ostatecznie Zagłębie pokonało RMKS 90:65. RMKS wciąż jest liderem, ale Zagłębie ma 3 mecze rozegrane mniej. W kolejnym meczu RMKS zmierzy się u siebie z Olimpią Wodzisław.

Zagłębie Sosnowiec - RMKS Xbest Rybnik 90:65 (28:13, 17:20, 17:21, 28:11)

• Sosnowiec: Martyna Jasiulewicz 29, Sylwia Wojtylas 18, Karolina Antas 12, Klaudia Rutkowska 10
  • Rybnik: Agnieszka Cwill 18, Beata Jurczyńska 10.

Olimpia toczyła wyrównaną walkę z Katowicami, ale wyraźnie słabsza trzecia kwarta sprawiła, że wodzisławianki przegrały 19 punktami. W najbliższy weekend Olimpia jedzie do Rybnika zrewanżować się za porażkę na swoim terenie. Olimpia plasuje się w środku tabeli.

AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 87:68 (22:18, 15:16, 26:12, 24:22)

• Katowice: Paulina Kamińska 22, Katarzyna Stec 22, Monika Kominowska 16, Julia Kluziak 12
  • Wodzisław Śląski: Marcelina Strządała 26, Monika Opiatowska 19, Kamila Waliczek 10