Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Nowy samochód dla świetlicy środowiskowej

01.12.2020 06:00 | 0 komentarzy | d

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Raciborzu miała miejsce prezentacja i przekazanie do użytku nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już drugi samochód zakupiony przy współudziale Powiatu Raciborskiego dla Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu Caritas Diecezji Opolskiej. Wcześniejszy sprezentowano podopiecznym raciborskiego Caritasu w ubiegłym roku.

W prezentacji i przekazaniu samochód marki Renault (rok produkcji 2020), o wartości ponad 100 tys. złotych uczestniczyli przedstawiciele Caritasu i Powiatu Raciborskiego. Symbolicznie kluczyki dyrektorowi Rejonu Racibórz Diecezji Opolskiej, ks. Zbigniewowi Cieśli przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

- Zakup był możliwy dzięki uczestnictwu powiatu w Programie Wyrównywania Różnic Między Regionami III Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). W przeprowadzonym przez powiat naborze o udzielenie dofinansowania wpłynął wniosek Caritas Diecezji Opolskiej na rzecz Środowiskowej Świetlicy Samopomocy „Nadzieja” w Raciborzu, który po otrzymaniu pozytywnej opinii powiatu został zgłoszony do udziału w Programie. Efektem tych działań stał się zakup samochodu - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac (d)

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski