środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Szczegóły śmiertelnego wypadku na Jastrzębskiej. Kierowca był trzeźwy

30.11.2020 12:14 | 5 komentarzy | ska

W piątek około godziny 22:20 na ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął 17-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Jak wstępnie ustalili będący na miejscu policjanci wydziału ruchu drogowego, główną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Szczegóły śmiertelnego wypadku na Jastrzębskiej. Kierowca był trzeźwy
Do wypadku doszło w piątek 27 listopada na ul. Jastrzębskiej. fot. KPP Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczegóły śmiertelnego wypadku na Jastrzębskiej. Kierowca był trzeźwy

- Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątek około godz. 22:20. Kierujący pojazdem opel, jadąc ul. Jastrzębską w kierunku ul. Kopernika, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni w wyniku czego, wjechał w remontowany pas drogi i uderzył w tymczasowy nasyp żwirowy. Na skutek uderzenia 18-latek stracił panowanie nad pojazdem, który dachował - informuje mł. asp. Patryk Błasik z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

W samochodzie znajdowało się 5 osób w tym kierujący. Jeden z pasażerów 17-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe 4 osoby zostały zabrane przez służby ratunkowe do najbliższych szpitali. Ich stan zdrowia nie zagrażał życiu. Kierujący w momencie zdarzenia był trzeźwy. Pozostałe okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, a o losie kierującego zadecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia.