Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

W Ciechowicach powstaje Izba Pamięci

29.11.2020 14:47 | 0 komentarzy | d

Realizatorki inicjatywy „Starocie to nie śmieci”, biorącej udział w projekcie Gminnego Centrum Kultury w Nędzy pt. „Przystanek kulturalny Nędza”, zaaranżowały tam wystawę prac uczestników warsztatów, które odbyły się w ramach inicjatywy, a także wystawę fotograficzną, na której upamiętnione są wszystkie projektowe spotkania. Izba Pamięci mieści się w starej szkole w Ciechowicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wkrótce w Izbie Pamięci zostaną umieszczone również historyczne eksponaty - stare, zapomniane przedmioty codziennego użytku, znalezione w gospodarstwach domowych na terenie trójwsi (Ciechowice, Łęg, Zawada Książęca).

- Jest to ostatnie z zaplanowanych w ramach całego przedsięwzięcia działań. Podsumowując - na terenie wspomnianych trzech sołectw, odbyły się już: warsztaty pszczelarskie, zielarskie i plecenia wianków, wikliny papierowej oraz ozdabiania starych przedmiotów techniką decoupage'u - mówi dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Nędzy Joanna Kazubska, dziękując realizatorkom inicjatywy (Edycie Pali, Marcelinie Koszeli, Reginie Pieruszce, Monice Kionce, Mireli Pieli, Katarzynie Syrnik i Monice Jacheć) za zaangażowanie i pracę.

Jak wyjaśnia dyrektor Kazubska, oficjalne otwarcie Izby Pamięci odbędzie się, gdy tylko warunki epidemiczne na to pozwolą.

Ludzie:

Joanna Kazubska

Joanna Kazubska

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Nędzy