Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ścieżki rowerowe - gotowe, w budowie, w planach

28.11.2020 12:30 | 0 komentarzy | żet

Urząd Miasta Racibórz zaprezentował mapę przedstawiającą obecny oraz docelowy układ dróg rowerowych w mieście. Sprawdź, gdzie planowana jest budowa nowych ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe - gotowe, w budowie, w planach
Kolorem czerwonym zaznaczono ścieżki istniejące. Kolor zielony to odcinki w trakcie realizacji. Kolor żółty – odcinki planowane, kolor pomarańczowy – odcinek proponowany przez projektanta, kolor fioletowy – odcinki, które wykonają sąsiednie gminy/
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zapowiada nową jakość w planowaniu inwestycji drogowych dla rowerzystów. Póki co dokonano inwentaryzacji istniejących dróg rowerowych, a także przygotowano dokument zawierający informacje o planowanych i projektowanych trasach. - Celem jest połączenie raciborskich ścieżek rowerowych i skomunikowanie ich z drogami poza Raciborzem - czytamy w komunikacie raciborskiego magistratu.

Aktualnie realizowane budowy ścieżek w mieście to m.in.:

  • kontynuacja ścieżki Racibórz – Markowice (odcinek od zjazdu na Łężczok do przystanku autobusowego przy ul. Władysława Łokietka)
  • ciąg rowerowo-pieszy na lewobrzeżnych bulwarach (w przyszłości połączony z projektowaną przez ZDW ścieżką  przy okazji remontu drogi 935 (ul. Reymonta) oraz projektowaną przeprawą pieszo-rowerową przez rzekę Odrę)
  • ścieżka na zaporze głównej Zbiornika Racibórz Dolny (miasto wystąpiło o wydanie zgody na udostępnienie ścieżki rowerzystom - Wody Polskie prowadzą aktualnie prace związane z montażem barierek i zabezpieczeniem urządzeń hydrotechnicznych).

W 2021 roku w ramach przebudowy ulicy Bema ma powstać ścieżka rowerowa na tej ulicy, łącząca się z drogą dla rowerzystów na ul. Eichendorffa.

Ścieżki projektowane i planowane do realizacji w porozumieniu z sąsiednimi gminami to:

  • odcinek Racibórz-Markowice Nędza (trwają rozmowy z wójtem gminy Nędza w sprawie połączenia naszego odcinka z trasą prowadzącą z kierunku Babic).
  • odcinek na trasie drogi 916 Ocice prowadzącej od granicy z gminą Pietrowice Wielkie w kierunku Raciborza (w sąsiedniej gminie trwa scalanie gruntów m.in. pod poprowadzenie ścieżki od granic naszego miasta w drugą stronę).

źródło: UM Racibórz, oprac. żet