środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Maniek i Nika znaleźli domy, reszta nadal czeka

26.11.2020 20:37 | 0 komentarzy | kama

Psiaki i kociaki z rybnickiego schroniska czekaja na kochające domy.

Maniek i Nika znaleźli domy, reszta nadal czeka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gabryś nr 62

Numer: 62/384, Imię: Gabryś, Płeć: pies, Wielkość: mały/średni - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lat. W schronisku od września 2020r. Gabryś trafił do schroniska ze swoją siostrą. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznał. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Gafa nr 67

Numer: 67/385, Imię: Gafa, Płeć: suka, Wielkość: mała/średnia - ok. 10kg, Wiek: ok. 4 lata Gafa trafiła do schroniska ze swoim bratem. Bardzo bronią siebie nawzajem. Nie pozwalają podchodzić do siebie obcym psom. Od razu reagują stanowczym szczekaniem jakby chciały odstraszyć intruza. Z tego względu musiałyby iść raczej razem do adopcji bądź osobno lecz do domów bez innych zwierząt. Jest bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Mimo, że raczej dużo uczucia od nich nie zaznała. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kotka Misia

Misia wiek ok 3-4 lata. Miziasta z umiarem, unika kociego towarzystwa. Wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona.

Kocur Piluś

Piluś wiek około 5-6 lat. Wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony. Bardzo towarzyski lubi inne koty.

Kotka Bogusia

Ma ok 2,5 miesiąca. Przebywa w domu tymczasowym, obowiązuje umowa schroniskowa. Bogusia jest odrobaczona i zaszczepiona. Info w sprawie malucha: 607178118 lub 667291676

Kocurek Klusek

Ma ok 3 miesiące. Przebywa w domu tymczasowym. Obowiązuje umowa schroniskowa. Klusek jest zaszczepiony i odrobaczony. Info w sprawie malucha: 607178118 lub 667291676

Kocurek Czaruś

Piękny, czarny i młody kocurek.

Kocurek Feluś

Feluś to paromiesięczny kocurek o pięknym rudo-białym umaszczeniu.

Lambo nr 80

Numer: 80/367, Imię: Lambo, Płeć: pies, Wiek: ok. 4 lat, Wielkość: mały - ok. 8 kg. Lambo to fajny piesek, na smyczy ładnie chodzi. Do innych psów dobrze nastawiony. Do ludzi też. Na spacerze najbardziej zainteresowany wąchaniem, oglądaniem, eksplorowaniem otoczenia. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Sara nr 79

Numer: 79/386, Imię: Sara, Płeć: suka, Wiek: 6 lat, Wielkość: duża - ok. 20kg. Sara była psem podwórkowym, bardzo energiczna, nie lubi kotów. Na psy reaguje różnie. Gdyby nie klapnięte uszy to przypominałaby owczarka belgijskiego malinois. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Olin nr 15

Numer: 15/369, Imię: Olin, Płeć: pies, Wiek: ok 5 lat, Wielkość: mały - ok. 8 kg. Olin to pies w typie jamnika szorstkowłosego. Do psów jest neutralny. Bardzo kontaktowy do ludzi. Ma skłonności uciekiniera więc musi być psem domowym. Nie znany stosunek do dzieci i kotów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Aron nr 90

Numer: 90/366, Imię: Aron, Płeć: pies, Wiek: ok. 4 lat, Wielkość: owczarek niemiecki. Aron to piękny długowłosy owczarek, jeszcze w miarę młody. Zalecany jako jedynak. Potrzebuje aktywnego domu. Jest energiczny, nie zalecany do małych dzieci. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Murzynek nr 85

Numer: 85/370, Imię: Murzynek, Płeć: pies, Wiek: ok. 10 lat, Wielkość: średni - ok. 11 kg. Murzynek to starszy pies, który bardzo przeżywa pobyt w schronisku. Lgnie do człowieka i bardzo tęskni jak jest sam. Popiskuje. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Kotek Jasiu na DT - kontakt 607178118 lub 667291676

Kotek, ok 8 tyg trafił do schroniska chory, nic nie jadł, udało się go postawić na "łapki". Świeżo po szczepieniu trafił do domu tymczasowego, wraz z innymi dwoma kociakami - Lolusiem i Bolusiem. Tam będzie obserwowany przez parę dni aby móc coś więcej o nim napisać, nim ktoś go pokocha. Do adopcji po 24.10.20. Info w sprawie malucha: 607178118 lub 667291676

Loluś i Boluś na DT - kontakt 607178118 lub 667291676

Loluś i Boluś to kocurki ok 9-10 tyg. Trafili do schroniska razem. Są odrobaczone i zaszczepione. Wczoraj opuścili klatkę schroniskową i trafili na dt do fajnej cioteczki.

Kotka Wiesia

Kochającego domku szuka kotka Wiesia. Musi być jedynaczką, jest terytorialna. W schronisku będąc na kwarantannie bardzo się rozchorowała. Dwa dni miała podawane kroplówki i pojona była strzykawką. Udało się, ale teraz potrzebny jej dom.

Kocurek Kropek

Fajnego domku szuka kotek Kropek. Potrzebuje człowieka, który pokaże mu, że głaskanie i bliskość jest fajna. Trafił do schroniska jako dzikus no i nadal boi się ludzi, ale często przychodzi patrzeć jak inne kotki podchodzą po głaski.

Julian w hoteliku PSIAREK

Imię: Julian, Płeć: pies, Wiek: 5-6 lat, Wielkość: duży

Byłem w rybnickim schronisku, ale tam kiepsko sobie radziłem. Dzisiaj czekam w hoteliku "Psiarek "Góra Siewierska więc całkiem blisko Katowic. Może ktoś chciałby mnie poznać a potem dać mi dom? Wszelkie informacje na temat psiaka pod nr telefonu 507 179 468. Hotel dla zwierząt "PsiArek", Adres: Kościuszki 120A, 42-575 Góra Siewierska

Brutus nr 98

Numer: 98/281, Imię: Brutus, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 15kg, Wiek: ok. 9 lat. Brutus to taki niskopodłogowy pies owczarkowaty. Fajny, dosyć posłuszny, na smyczy ładnie chodzi. Do ludzi ok. Paróweczki mu smakują. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Docent nr 61

Numer: 61/300, Imię: Docent, Płeć: pies, Wielkość: duży - ok. 45kg, Wiek: ok. 6 lat Docent to duży, silny pies. Do ludzi jest fajny, przyjazny, lubi głaskanie. Jak nie ma w pobliżu psów, to na smyczy idzie ładnie, nie ciągnie. Do psów nastawiony niedobrze, trzeba uważać. Wygląd i szczek bardzo konkretny. Musi być jedynakiem. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Fergus nr 49

Numer: 49/286, Imię: Fergus, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok 13 kg, Wiek: ok. 10 lat Bardzo fajny piesio. Ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i co jakiś czas ogląda się za opiekunem. Interesuje się otoczeniem. Do innych psów raczej pozytywny (nie startował do nich) lub obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ralf

Numer: 78, Imię: Ralf, Płeć: pies, Wielkość: mały ok 8 kg. Ralf to mały, kochany piesek. Trochę jeszcze wystraszony, nieśmiało podchodzi do człowieka. Ładnie chodzi na smyczy. Dobrze robi mu obecność innych psów - jest wtedy spokojniejszy, lecz woli suczki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Nestor

Numer: 8, Imię: Nestor, Płeć: pies, Wielkość: średni ok 14 kg. Nestor ładnie chodzi na smyczy, daje się głaskać. Do psów obojętny. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Gutek

Numer: 55, Imię: Gutek, Płeć: pies, Wielkość: mały, ok 8 kg. Gutek to bardzo wesoły, fajny psiak. Skoczny, takie futrzaste jojo, przytulaśny, na smyczy idzie ładnie, nie ciągnie, grzeczny, ale bardzo ekscytuje się innymi pieskami przez co szczeka piskliwie. Jak idzie sam, daleko od psów jako przewodnik stada to jest super. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Luka

Numer: 7, Imię: Luka, Płeć: suka, Wielkość: mały, ok 7 kg. Luka to nieduża suczka, lecz dziewczyna z temperamentem. Początek był trudny, nałożenie obroży to była dość skomplikowana sprawa. Luka nie lubi gdy ręce człowieka są przy jej głowie, lepiej tego unikać. Niestety wtedy Luka wyraźnie zaznacza, że sobie tego nie życzy. Może to też dlatego, że wolontariusza widziała pierwszy raz. Kiedy już udało się wyjść na spacer okazało się, że głaskanie po grzbiecie czy brzuszku jest jak najbardziej wymagane. Luka potrzebuje czasu, żeby poznać człowieka, dopiero wtedy staje się bardzo przyjacielska. Dobrze chodzi na smyczy. Czasami z ekscytacji lubi biegać na dwóch tylnych łapkach. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Rufi

Numer: 39, Imię: Rufi, Płeć: pies, Wielkość: mały, ok 8kg. Rufi to stareńki dziadunio. Na dłuższe spacery nie ma sił. Słaba sierść, smutne oczka. To nie było udane życie. Rufi szuka domu na ostatnie dni swojego życia. Oby teraz było tylko lepiej. Jest zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Kajon

Numer: 74/285, Imię: Kajon, Płeć: pies, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: duży- ok. 30kg. Kajon to super ułożony pies, ktoś poświęcił dużo czasu na jego wychowanie. Idealnie chodzi przy nodze na luźnej smyczy, zna podstawowe komendy. Do psów obojętny, obwącha i idzie dalej. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Irys

Numer: 43/272, Imię: Iris, Płeć: pies, Wiek: ok. 3 lat, Wielkość: średni - ok. 12kg. Irys to bardzo energiczny psiak, którego niektóre pieski irytują, natomiast z suczkami i spokojnymi mniejszymi psami nie ma problemu. Jest skory do zabawy i wygłupów z człowiekiem. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Dora

Numer: 65/7, Imię: Dora, Płeć: suka, Wiek: ok. 7 lat, Wielkość: średnia - ok. 20kg. Dora to lękliwa sunia, która wymaga doświadczonego opiekuna. Spokojnie spaceruje na smyczy, lecz boi się wielu dźwięków np. samochodów. Łatwo się płoszy. Pozwoli się dotykać lecz bez pośpiechu i na spokojnie. Gwałtowne ruchy stresują Dorę. Dobrym rozwiązaniem byłby dom z innym, zrównoważonym psem, który pomoże Dorze nabrać pewności siebie. Odradzamy dom z małymi dziećmi. Proponujemy przed adopcją kilka spacerów zapoznawczych, żeby Dora mogła bliżej poznać nowego opiekuna. Sunia potrzebuje cierpliwego i spokojnego opiekuna żeby nabrać pewności siebie. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Egon

Numer: 64/197, Imię: Egon, Płeć: pies, Wiek: ok. 8 lat, Wielkość: owczarek niemiecki. Egon to grzeczny i spokojny pies. Na smyczy chodzi ładnie, nie ciągnie. Trochę zdystansowany do ludzi, ale sytuacja (schronisko) jest dla niego nowa. Smaczki go interesują i wtedy jest skłonny współpracować z człowiekiem. Musi przybrać na wadze jednak w schronisku przez stres ciężko psiaka "podtuczyć". Nie toleruje innych psów. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Tafik

Numer: 28/261, Imię: Tafik, Płeć: pies, Wiek: ok. 5 lat, Wielkość: średni - ok. 12kg. Uroczy psiak, który bardzo chętnie towarzyszy wyprowadzaczowi. Na inne psiaki lubi poszczekać. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ebis

Numer: 42/192, Imię: Ebis, Płeć: pies, Wielkość: średni - ok. 12kg, Wiek: ok. 2 lat. Ebis to żywiołowy psiak, który lubi węszyć i odkrywać zapachy. Ma piękne umaszczenie. Do psów i ludzi pozytywnie nastawiony. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Suzy

Numer: 47/289, Imię: Suzi, Płeć: suka, Wielkość: mała - ok. 9kg, Wiek: ok. 3 lat. Suzy to młoda, energiczna (ciągnie na smyczy) sunia. Fajna do ludzi, chętnie potowarzyszy w joggingu. Szuka domku gdzie nie będzie się nudziła. Poprzedni właściciel twierdził, że ucieka, albo po prostu mało czasu dla niej mieli. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Gabor

Numer: 53/249, Imię: Gabor, Płeć: pies , Wiek: ok. 2 lat, Wielkość: średni - ok. 20kg. Cudny, młody psiak. Do ludzi jeszcze nieufny, ale to przyjdzie z czasem. Za to każdego pieska na spacerze zachęcał do zabawy. Widać, że tego mu brakuje, zabawy i ruchu, a przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Jest wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany.

Ida

Numer: 14/233, Imię: Ida, Płeć: suczka, Wiek: ok. 2 lat, Wielkość: mała - ok. 6kg. Ida to malutka suczka, zmieści się dosłownie w większej torbie. Jest wesoła i lubi kontakt z człowiekiem. Stosunek do psów póki co nieznany. Na smyczy ładnie spaceruje. Jest wykastrowana, zaszczepiona, odrobaczona i zachipowana.

Kontakt w sprawie adopcji:

Schronisko Dla Zwierząt w Rybniku

Majątkowa 42, 44-207 Rybnik-Wielopole (woj. Śląskie)

tel. 32 42 46 299

Godziny otwarcia schroniska (adopcje/odbiór zwierząt):

– od poniedziałku do piątku: 8.00-14.00

– w soboty: 8.00-11.00

– niedziele i święta: NIECZYNNE