Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Zmiana warty w gorzyckim DPS-ie. Janeta zastąpi Nawrockiego

26.11.2020 13:09 | 0 komentarzy | juk

Zmiana na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Dotychczasowy szef placówki odchodzi na emeryturę, zaś na jego miejsce została powołana jego zastępczyni.

Zmiana warty w gorzyckim DPS-ie. Janeta zastąpi Nawrockiego
Maria Janeta zastąpiła Ryszarda Pawła Nawrockiego, który funkcję dyrektora DPS-u w Gorzycach pełnił od prawie 15 lat.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych został wyróżniony złotym Krzyżem Zasługi, a jako dyrektor działał na rzecz integracji mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach ze środowiskiem lokalnym oraz wzmacniał potencjał tamtejszej kadry poprzez wymianę doświadczeń z innymi placówkami z Polski i Czech. Mowa o Ryszardzie Pawle Nawrockim, który dzisiaj (26.11) po prawie 15 latach kierowania placówką przeszedł na emeryturę.

W imieniu zarządu powiatu wodzisławskiego podziękowania za pracę odchodzącemu dyrektorowi złożył starosta Leszek Bizoń. - Serdecznie dziękuję za lata pracy w powiecie, za otwartość oraz za wszystko, co pan zrobił dla Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach i całej powiatowej pomocy społecznej - mówił. Do życzeń i podziękowań dołączyli też pozostali członkowie zarządu uczestniczący w spotkaniu: wicestarosta Tadeusz Skatuła, a także resortowo odpowiedzialna za pomoc społeczną członkini zarządu Krystyna Kuczera. Świeżo upieczony emeryt również podziękował za lata współpracy. Podkreślił, że te wspomnienia pozostaną głęboko w jego sercu i pamięci.

Podczas spotkania starosta Bizoń oficjalnie poinformował, że decyzją zarządu powiatu Maria Janeta została powołana na stanowisko nowego dyrektora gorzyckiego DPS-u. Jest ona dotychczasową zastępczynią dyrektora Nawrockiego. Z placówką związana jest zawodowo od początku jej istnienia, czyli od 1994 r. Nowa pani dyrektor jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła również specjalizacyjne studia podyplomowe z zakresu organizacji pomocy społecznej, a także zarządzania zasobami ludzkimi oraz mediacji i negocjacji społecznych.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski