Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kultura

Jastrzębska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Moskwą

26.11.2020 10:30 | 0 komentarzy | AgaKa

To kolejne z cyklu spotkań ZERO FIKCJI – SPOTKANIA Z REPORTAŻEM.

Jastrzębska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Moskwą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza 26 listopada na spotkanie z Maciejem Moskwą uznanym polskim fotografem i dokumentalistą. W 2013 roku spędził prawie 40 dni w wyzwolonej spod władzy reżimu prezydenta Assada części kraju, zbierając wspólnie z Rafałem Grzenią materiał fotograficzny i reportażowy do albumu reporterskiego i książki o rewolucyjnej Syrii. Spotkanie zogniskowane będzie wokół pracy reportera wojennego, kultury Syrii i codziennego życia jej mieszkańców.

Maciej Moskwa jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii i współzałożycielem kolektywu dokumentalistów TESTIGO. To dwukrotny laureat nagrody Gdańsk Press Photo w 2009 i 2011 roku. Finalista Grand Press Photo 2013 i Manuel RiveraOrtiz Foundation Grant. Z aparatem odwiedził 4 kontynenty przywożąc zdjęcia publikowane między innymi w Poznaj Świat, Gazecie Wyborczej, National Geographic Traveler, Tygodniku Powszechnym i miesięczniku Polska Zbrojna.

Na transmisję spotkania zapraszamy 26 listopada o godz. 18.00 na profile biblioteki na facebooku i YouTube.

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.