Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Będzie przebudowa wiaduktu na Pszczyńskiej

26.11.2020 10:24 | 0 komentarzy | AgaKa

W rejonie wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej mamy do czynienia z osiadaniem gruntu. I to w dużej skali. W ostatnich latach w wyniku eksploatacji górniczej teren w tamtym rejonie obniżył się o około 10 metrów. A to doprowadziło do tego, że przejazd dla trakcji kolejowej z i do pobliskiej kopalni pod wiaduktem stał się praktycznie niemożliwy.

Będzie przebudowa wiaduktu na Pszczyńskiej
Z początkiem nowego roku planowany jest remont wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konieczna jest kolejna przebudowa polegająca na podniesieniu dróg najazdowych, a dokładnie południowej jezdni wiaduktu, czyli tej która prowadzi od Jastrzębia w kierunku Pawłowic. Przy użyciu specjalnego hydraulicznego podnośnika droga zostanie podniesiona o 5 metrów, po czym dobudowane zostaną przyczółki, na których droga będzie osadzona.

Na czas przebudowy, na północnej część wiaduktu, która składa się z dwóch pasów ruchu, wprowadzony zostanie ruch dwustronny. To pozwoli utrzymać płynność przejazdu samochodów.

Miasto Jastrzębie-Zdrój rozstrzygnęło już przetarg i wyłoniło wykonawcę. Inwestycję realizować będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. zo.o., która zadeklarowała że w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy dokończy realizację zadania.

Przebudowa wiaduktu będzie kosztowała prawie 26 milionów 400 tysięcy zł. I co ważne, w całości zapłaci za to Jastrzębska Spółka Węglowa. Zaś miasto Jastrzębie-Zdrój będzie nadzorowało realizację inwestycji. Roboty rozpoczną się z początkiem roku 2021.