Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Nowe chodniki dla Brzezia, Siedlisk i Pogrzebienia

25.11.2020 15:26 | 0 komentarzy | d

- Poprawiając infrastrukturę drogową, powiatu nie możemy zapominać o pieszych i ich bezpieczeństwie na drodze. Dlatego przystępujemy również do remontów starszych i budowy nowych ciągów komunikacyjnych dla pieszych - podkreśla Starostwo Powiatowe w Raciborzu w informacji prasowej nadesłanej do redakcji Nowin. Zadania są współfinansowane przez gminy, na terenie których inwestycje są realizowane.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzdłuż drogi powiatowej, przy ul. Pogrzebieńskiej w Raciborzu, na odcinku od ulicy Glinianej do rejonu skrzyżowania z ulicą Pogwizdowską rozpoczęła się budowa nowego chodnika. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nawierzchnia chodnikowa oraz związanych z nią elementów odwodnienia. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Rybnika, a jego wartość umowna wynosi 86 255,66 zł. - Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Raciborski i Miasto Racibórz, jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców dzielnicy Brzezie - przekazuje Powiat.

Ponadto rozstrzygnięto przetarg na przebudowę chodnika w miejscowości Siedliska w gminie Kuźnia Raciborska. Przebudowę wykonana Zakład Usług Budowlanych MARBUD Mariusz Ogrodowski z Rybnika za umowną kwotę 54 987,97 zł. Roboty budowlane rozpoczęły się od poniedziałku 23 listopada i będą obejmowały m.in. wymianę krawężników, wymianę konstrukcji i nawierzchni chodnika. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Powiatu Raciborskiego i Miasta Kuźnia Raciborska.

Powiat remontuje również chodnik w miejscowości Pogrzebień w gminie Kornowac, wzdłuż ul. Pamiątki i Brzeskiej w kierunku Raciborza-Brzezia. W postępowaniu przetargowym na realizacje zadania najkorzystniejszą ofertę na kwotę 65 571 zł przedstawiła firma A&M Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Mateusz Kűhn z Krzyżanowic. - Po podpisaniu umowy wykonawca przystąpi do wymiany konstrukcji i nawierzchni chodnika wraz z krawężnikami. Jeśli pogoda pozwoli, nie wyklucza się kontynuacji remontu dalszego odcinak chodnika w kierunku Raciborza Brzezia - informują służby prasowe Starostwa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu