Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Prezydent Polowy uspokaja radną Szukalską: z dotacją dla Unii wszystko w porządku

25.11.2020 14:55 | 4 komentarze | ma.w

Włodarz Raciborza zwołał krótką konferencję prasową w sprawie wątpliwości, jakie radna Anna Szukalska zgłosiła naczelnikowi wydziału edukacji w sprawie konkursu na dotacje sportowe. Zauważyła rozbieżności w datach: końca naboru i złożenia wniosku przez Unię Racibórz. Z jej uwag wynikało, że spółka komunalna zgłosiła się po pieniądze już po terminie, a środki dostała.

Prezydent Polowy uspokaja radną Szukalską: z dotacją dla Unii wszystko w porządku
Dariusz Polowy prezydent Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent uznał, że publiczne stwierdzenie autorstwa radnej wymaga od niego publicznej odpowiedzi. Zaprzeczył, jakoby Unia miała otrzymać dotację po terminie naboru ofert w konkursie na dotacje. - Nie ma równych i równiejszych. Unia dopełniła wszelkich formalności. W ogóle nie ma przypadku, żeby ktoś się zgłosił po terminie - zazaczył włodarz. Dodał,że jedynie radna Anna Szukalska zgłosiła wątpliwości i stwierdził, że nadzór nad konkursem pełnił były wiceprezydent Michał Fita (kolega Szukalskiej z komitetu wyborczego i stowarzyszenia).

- Żeby zamknąć to jednym zdaniem: będę pracował dla raciborzan bez oglądania się na polityczne pyskówki czy złośliwości tych, czy innych radnych, którzy być może nie dorośli do pełnienia tak ważnych funkcji społecznych - podsumował swoje wystąpienie.

Komentarz Anny Szukalskiej (z sesji rady miasta)
Anna Szukalska uznała odpowiadanie na jej jedno pytanie ustne, w formie pisemnej aż na 7 stronach za niepoważne. Uznała, że powoływanie się na potrzebę archiwizacji w żądaniu wersji papierowej to tłumaczenie bez racji bytu. - Mam wiedzę praktyczną, tworzyłam punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Ale zajmie się tym komisja rewizyjna. Podany termin był jeden - 6 sierpnia. Nie wiem kto miał uprawnienia, by wskazać jeszcze kolejną datę - 10 sierpnia - zaznaczyła na sesji listopadowej radna Szukalska.

W materiale wideo pytania Nowin do prezydenta.

Pobierz Do mediów - odpowiedź w sprawie konkursu ofert.odt (format odt, rozmiar ~19.79 k)

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza