Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Koronawirus - raport dla całego regionu (25.11.2020 r.)

25.11.2020 13:40 | 1 komentarz | żet

Publikujemy dane na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Jastrzębiu-Zdroju, powiatach raciborskim, rybnickim i wodzisławskich, a także w Rybniku i Żorach.

Koronawirus - raport dla całego regionu (25.11.2020 r.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Wyjaśnienie dot. zmian w informowaniu o bieżącej sytuacji epidemiogolicznej w naszym regionie

24 listopada zmienił się sposób raportowania o sytuacji epidemiologicznej w Polsce, a także bardziej szczegółowo - w województwach oraz w powiatach. Wojewódzkie oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne zaprzestały publikowania codziennych raportów. W nowym systemie informacje o nowych zakażeniach są przekazywane bezpośrednio przez laboratoria, a następnie publikowane na rządowej stronie. Tam też publikowana jest informacja o zgonach w poszczególnych regionach.

W porównaniu do poprzedniego systemu, zostaliśmy pozbawieniu informacji o łącznej liczbie przypadków zakażeń, ozdrowień oraz zgonów w poszczególnych miastach i powiatach, a także dobowej liczbie ozdrowieńców. Nie wiadomo też, ile osób w danym powiecie/mieście przebywa aktualnie na kwarantannie.

Z powodu tak znaczego ograniczenia liczby informacji na temat bieżącej sytuacji epidemiologicznej, zdecydowaliśmy się na zaprzestanie publikowania osobnych artykułów na temat sytuacji w poszczególnych miastach i powiatach, zastępujac je jedną, zbiorczą publikacją.

Zdjęcie poglądowe (wirestock - www.freepik.com)