Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Jest i on. Pierwszy pojemnik na zużyte baterie

24.11.2020 13:15 | 3 komentarze | AgaKa

W Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza pojawił się pierwszy pojemnik na zużyte baterie. Wkrótce w przestrzeni miejskiej pojawi się drugi.

Jest i on. Pierwszy pojemnik na zużyte baterie
Pojemnik na zużyte baterie stoi przy wejściu do wypożyczalni sprzętu sportowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O umiejscowieniu pojemników, wykonanych z odpadów po poprzednich inwestycjach, pisaliśmy już w zeszłym tygodniu.

- Własnoręcznie przygotowane przez pracowników Służb Komunalnych Miasta pojemniki na baterie powinny się pojawić w przestrzeni miejskiej najpewniej w listopadzie. Na pewno pojawi się pierwszy z dwóch, który jest już na ukończeniu. Usytuowane zostaną, podobnie jak serca na nakrętki, w Parku Miejskim oraz w Rodzinnym Parku Rozrywki. Jednorodne, swym kształtem przypominające baterię, będą posiadały specjalne oznaczenie, do czego są przeznaczone. Zero waste w tym przypadku oznacza, że pojemniki zostaną wykonane przez pracowników miejskiej jednostki z pozostałości rur stosowanych do odwodnienia drogowego, w normalnej sytuacji nadających się do wyrzucenia. Dzięki pojemnikom na baterie znajdą nowe zastosowanie. Nad pojemnikami, tak jak nad sercami, będą czuwać pracownicy Służb Komunalnych Miasta - informuje Klaudia Bartkowiak z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury.

Pierwsze serce na plastikowe nakrętki (w Rodzinnym Parku Rozrywki) zostało już zapełnione po brzegi i opróżnione przez Służby Komunalne Miasta. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na rehabilitację Lilianki Sówka. Jeśli kolejne podobne pomysły wkroczą w fazę realizacji przez SKM, miasto będzie o tym informować.