Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Uczniowie pomagają chorym na COVID-19

24.11.2020 12:21 | 0 komentarzy | AgaKa

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono zbiórkę wody mineralnej oraz artykułów higienicznych dla pacjentów oddziału covidowego jastrzębskiego szpitala. Skąd taki pomysł? Osoby zmagające się z koronawirusem są często w trybie pilnym zabierane z domów, z powodu nagłego pogorszenia się ich stanu zdrowia. Czasami nie mają nawet możliwości spakowania niezbędnych rzeczy.

Uczniowie pomagają chorym na COVID-19
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 zorganizowali zbiórkę na rzecz pacjentów jastrzębskiego szpitala chorych na COVID-19
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek uczniowie „Korfantego” dostarczyli najpotrzebniejsze rzeczy dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Inicjatorką zbiórki była Wiktoria Nadrowska, uczennica klasy II Szkoły Branżowej. Jej pomysł spodobał się społeczności szkolnej, która chętnie włączyła się w przedsięwzięcie.

- Jestem niezmiernie wdzięczny, że młodzież sama się zorganizowała i postanowiła wesprzeć naszych pacjentów. Takie gesty cieszą, ale z to właśnie z nich składa się nasze życie. Warto okazywać sobie nawzajem wsparcie w tych niełatwych czasach - mówił zastępca dyrektora do spraw lecznictwa dr n. med. Józef Danek.

Dyrektor ZS Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel podkreśla, że młodzież chętnie włącza się w akcje charytatywne.

- Szczególnie teraz, w czasie pandemii ważne jest to, aby wzajemnie okazywać sobie wsparcie. Medycy jastrzębskiego szpitala znajdują się na pierwszej linii walki z koronawirusem i uczniowie chcą im okazać szacunek i wsparcie za ich ciężką, ofiarną pracę. Nasza szkoła, a dokładnie klasa rehabilitacyjno-medyczna współpracuje ze szpitalem, tym bardziej więc chcieliśmy przekazać personelowi słowa podziękowania za ich służbę - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Uczniowie Technikum Gastronomicznego przygotowali słodką niespodziankę dla jastrzębskich medyków - własnoręcznie upieczone ciasteczka.