Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Trzeci kwartał na plus dla Rafametu. Zapowiada się bardzo dobry rok?

24.11.2020 09:28 | 0 komentarzy | ż

Grupa Kapitałowa Rafamet odrabia straty z pierwszego półrocza. Zarząd przedsiębiorstwa z optymizmem patrzy w przyszłość.

Trzeci kwartał na plus dla Rafametu. Zapowiada się bardzo dobry rok?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trzecim kwartale 2020 r. Grupa Kapitałowa Rafamet osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 30,8 mln zł, co przełożyło się na 1,4 mln zł zysku netto. Łącznie w trzech kwartałach tego roku GK Rafamet osiągnęła 81,9 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 7,982 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.)  i 1,437 mln zł straty netto.

Oto jak wyniki GK Rafamet komentuje prezes zarządu E. Longin Wons:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się odrobić straty z pierwszych niełatwych miesięcy br. Uwzględniając stan posiadanych i przygotowywanych kontraktów na końcówkę roku 2020 oraz rok 2021 z coraz większym optymizmem patrzymy na możliwość oceny tego roku, jako roku... bardzo dobrego. Oczywiście na wyniki GK RAFAMET miał wpływ COVID – 19. Skala oddziaływania tego zjawiska w okresie trzech kwartałów br. w odniesieniu do RAFAMET S.A. była umiarkowana jednak bardzo negatywnie znacząca w odniesieniu do Odlewni Rafamet Spółka z o.o. (podmiot ten zatrudnia 180 osób i realizuje roczną sprzedaż odlewów za około 40 mln. zł). W tym trudnym dla wszystkich firm okresie pracy i unikania ryzyka zachorowań spółki Grupy realizowały zawarte kontrakty produkcyjno - handlowe starając się jednocześnie minimalizować zakłócenia i odchylenia w stosunku do zawartych wcześniej harmonogramów. Utrzymujemy bezpieczną płynność finansową, która jest silniejsza od tej z roku poprzedniego, co oczywiście bardzo nas cieszy. Poszukujemy wykwalifikowanych pracowników zarówno do biur konstrukcyjnych jak również do wydziałów bezpośrednio produkcyjnych. Finalizujemy, co szczególnie warto podkreślić, wybór dostawców obrabiarek produkcyjnych na potrzeby modernizacji własnego parku maszynowego w 2021 roku. Chodzi o wielomilionowe inwestycje więc staranność wyboru musi być najwyższa.

źródło: Rafamet/Adventure Media, oprac. ż