Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Radny Szukalski rozlicza prezydenta Polowego: co pan zrobił w sprawie starego szpitala?

23.11.2020 22:41 | 9 komentarzy | ma.w

Michał Szukalski z klubu Niezależnych Michała Fity odpytał włodarza z jego działań w sprawie zabezpieczenia rudery przy ul. Bema. Miesiąc temu Szukalski i inni radni dopingowali Dariusza Polowego, by ten nakłonił starostę i wojewodę do pokrycia kosztów prac przy starym szpitalu.

Radny Szukalski rozlicza prezydenta Polowego: co pan zrobił w sprawie starego szpitala?
Radny Michał Szukalski w trakcie zdalnego posiedzenia komisji budżetowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że po wielomiesięcznych staraniach prezydenta Polowego udało mu się doprowadzić do porozumienia z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, aby zabezpieczyć budynek po szpitalu rejonowym przy ul. Bema. Potrzebował jeszcze zgody rady miasta na przeznaczenie na ten cel ok. 21 tys. zł. Jednak radni się nie zgodzili. Odsunęli w czasie głosowanie w tej sprawie i chcieli, żeby Polowy poszukał pieniędzy u starosty raciborskiego i wojewody śląskiego, którzy powinni być zainteresowani losem rudery, która grozi katastrofą budowlaną.

Po miesiącu od tamtych ustaleń radny Szukalski zwrócił się do prezydenta miasta w sprawie przyszłości starego szpitala. Na koniec obrad komisji budżetowej 23 listopada zapytał go o kontakt ze starostą raciborskim Grzegorzem Swobodą. Dariusz Polowy oznajmił, że do starostwa wysłano pismo w tej sprawie (przed miesiącem mówił radnym, że na taką formę kontaktu się zdecyduje). Odpowiedź z placu Okrzei jeszcze nie nadeszła. Tymczasem Michał Szukalski sam przedzwonił do Grzegorza Swobody i rozmawiał z nim o zabezpieczeniu szpitala. Z tej rozmowy wynikało, że wskutek przeszkód natury prawnej, starosta nie mógłby przyjąć miejskich pieniędzy na prace przy ul. Bema. Szukalski chciał komentarza Polowego w tej sprawie. Ten odparł, że czeka na pisemne stanowisko włodarza powiatu, na czym dyskusja się skończyła.