Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Miliony na przebudowę dwóch ulic w Raciborzu

23.11.2020 11:33 | 0 komentarzy | ż

Wszystko wskazuje na to, że Racibórz otrzyma co najmniej 4,5 mln zł na przebudowę ulic Bema i Cecylii.

Miliony na przebudowę dwóch ulic w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowa ulic Bema oraz Cecylii i Marii Rodziewiczówny w Raciborzu zostały ujęte na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. - Teraz czekamy na zatwierdzenie listy przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wartość całkowita tych inwestycji to ponad 9 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosić będzie co najmniej 50% tej kwoty. Są to zadania wieloletnie - informuje prezydent Dariusz Polowy.

rojekt przebudowy ulicy Bema obejmuje przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, chodników, budowę ścieżki rowerowej oraz wymianę nawierzchni drogi na asfaltową wraz z wymianą podbudowy.

Ulica Cecylii przebudowana będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Przejazdową do ul. Malczewskiego wraz z przyległą ul. Marii Rodziewiczówny na całej jej długości. W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, przebudowana zostanie istniejąca kanalizacja deszczowa i chodniki. Dodatkowo na Cecylii zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne.

Zadania planowane są do realizacji w latach 2021-2022 roku.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż