Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Kultura

Inspiruje ją życie i kobiety. Krystyna Mirek gościem online raciborskiej biblioteki [WIDEO]

20.11.2020 16:12 | 0 komentarzy | d

Jej książki podbijają serca polskich czytelniczek. Autorka bestsellerowych powieści "Szczęście all inclusive", "Polowanie na motyle", "Droga do marzeń", czy "Pojedynek uczuć" odwiedziła wirtualnie raciborską bibliotekę w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece na Ostrogu” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jej mottem życiowym są słowa „Póki życia, póty nadziei”. Pierwszymi recenzentkami książek są dorastające córki, a jej weny bardzo nie lubi kręgosłup. Krystyna Mirek to kobieta z krwi i kości, która wychowując czwórkę dzieci i pracując jako nauczycielka w szkole, nie zrezygnowała ze swoich marzeń o byciu pisarką. Mało tego, jej mocno osadzone w realiach życia powieści obyczajowe, pokochały czytelniczki w całej Polsce. Może dlatego, że książki Krystyny Mirek nie stronią od problemów, ale niosą pozytywne przesłanie - autorka zachęca w nich, żeby nie poddawać się wobec trudności losu, ale zawsze walczyć o miłość, rodzinę, marzenia. Zresztą w trakcie spotkania online w raciborskiej bibliotece Krystyna Mirek wielokrotnie podkreślała, że przy pisaniu książek inspiruje się przede wszystkim życiem i kobietami. I tak długo, jak na jej drodze będą się pojawiały fascynujące kobiety, tak długo nie zabraknie jej pomysłów na powieści (a ma ich już na koncie niemal 30).

Powieści Krystyny Mirek - m.in. „Jabłoniowy sad”, „Czary codzienności” czy „Willa pod Kasztanem” – można wypożyczyć w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

ZOBACZ ZAPIS ZE SPOTKANIA: