Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Kamienica przy Czekoladowej wypiękniała. Wkrótce remont kolejnych budynków

20.11.2020 10:35 | 0 komentarzy | ż

Docieplone ściany, stropy i dach (w sumie prawie 1700 m2 powierzchni), wymienione okna, drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, wymieniona instalacja wodna i nowe ledowe oświetlenie części wspólnej – to zakres przeprowadzonych prac w kamienicach przy ul. Czekoladowej 8 i 9 w Raciborzu.

Kamienica przy Czekoladowej wypiękniała. Wkrótce remont kolejnych budynków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Remont trwał od wiosny tego roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych w Raciborzu”.

W przyszłym roku w ramach tego samego projektu termomodernizacji poddane zostaną kamienice przy ulicach:

  • Fabrycznej 4
  • kłodowskiej – Curie 15 – 17
  • Mysłowickiej 1C – 2C

To łącznie 60 mieszkań. Beneficjentem projektu jest miasto Racibórz. Umowna kwota dofinansowania projektu to 3 326 531,72 zł. Termin zakończenia jego realizacji to 28.02.2022 r.

Budynki po termomodernizacji nie tylko cieszą oko nową elewacją, ale przede wszystkim dają większy komfort cieplny mieszkańcom i wpływają na poprawę jakości powietrza. Dzięki zwiększonej efektywności energetycznej zmniejszy się zużycie energii w obiektach, a co za tym idzie ograniczona zostanie emisja CO2 - informuje Urząd Miasta Racibórz.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż